Další požár ve Zlínském kraji: Riziko je vysoké po celé České republice

Požár lesa

Sucho je opravdu extrémní a jakákoli neopatrnost nebo hloupá náhoda může vést k založení požáru. Vysoká pravděpodobnost je především v lese. Porost, který je dokonale proschlý, umožňuje šíření ohně neskutečně rychle. Aktuálně hoří ve Zlínském kraji. K požáru, jenž je lokalizován někde za obcí Přílepy, se sjíždí hasičské vozy.

Data o ohnisku zatím nejsou

O samotném požáru se fakticky zatím vůbec nic neví. Jsou slyšet jen houkačky aut hasičského záchranného sboru. Snímky jsme pořídili přímo v obci Martinice. Pohled je na obec Přílepy, za kterou někde pravděpodobně v lese hoří. Sloup kouře je vcelku solidní, plameny ze zhruba 2 kilometry vzdálené obce vidět není. Neustále je slyšet houkání hasičských houkaček. Zasahuje také vrtulník. Kvalita jeho fotografie je bohužel zdálky nekvalitní.

Požár lesaFoto: Radek Štěpán

VrtulníkFoto: Radek Štěpán

Smutným mementem může být České Švýcarsko

Tady hasiči s ohněm neustále bojují. Když už to vypadalo, že původní ohnisko bylo zlikvidováno, oheň se začal šířit jinam. Na místě je 49 jednotek hasičského záchranného sboru, z toho tři německé. Pomáhá dokonce i armádní vrtulník.

V lese jde nejčastěji o neopatrnost lidí

Bohužel. Jakékoli rozdělávání ohňů v lese představuje maximální riziko. Stejně tak i kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Někteří lidé jsou bohužel nepoučitelní. Snad na Zlínsku nenapáchá požár takové škody jako v okolí Pravčické brány a dalších lokalit v Českém Švýcarsku.

Zdroje info: Vlastní zkušenosti autora, https://www.novinky.cz/krimi/clanek/desitky-hasicu-opet-bojuji-s-pozarem-v-ceskem-svycarsku-40403864

Náhledové foto: Radek Štěpán

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.