Dovolená na Kypru – sluníčko nad hlavou a písečné koberce v letovisku Protaras jako z pohádky

Kypr

Kyperská republika je ideálním místem pro strávení rodinné i aktivní dovolené. Není divu, když zde sluníčko svítí více než 300 dnů v roce a teploty atakují čtyřicítku. Navíc patří od 24. 6. 2021 do zemí spadající do zelené skupiny států a cestování do ní je bezproblémové.

Euroasijský ostrovní stát najdete ve Středozemním moři, východně od Řecka a severně od Egypta. Třetí největší ostrov ležící ve Středozemním moři je dle bájí místem, kde se zrodila z mořské pěny bohyně Afrodita.

Vyjet na západ, či na východ?

Obě části ostrova Kypr jsou dechberoucí. K nejoblíbenějším západním oblastem patří Pafos, na východě dominují střediska Larnaka, Agia Napa a Protaras. Písečné koberce jsou vyhřáté sluncem a vyskytují se na nich občas i kameny. Turisticky populární resort Protaras najdete na jihovýchodním výběžku ostrova. Náleží do řecké části, nicméně je poblíž turecké zóny u Famagusty. Pokud milujete tajemno, můžete navštívit magické město duchů Varosha. Ve slušné vzdálenosti jsou mezinárodní letiště u Larnaky i krásná Nikósie.

Kypr

Foto: Pixabay

Ideální pro rodiny s dětmi

Rekreační destinace je jako stvořená pro rodinnou dovolenou, zejména pro menší děti. Na své si zde přijdou i milovníci aktivního vyžití a vodních sportů. Pláže s pozvolným vstupem do vody jsou bezpečné a čisté. To však neznamená, že se zde pobaví jen nejmenší. Večer to v Protaras žije nočním rejem. Pokud si však chcete užít parádní noční jízdu, zavítejte na skok do Ayia Napa. Tato kyperská lokalita zaujme nejen koupáním, ale také super podmínkami pro windsurfing a potápění. Poznejte pláž Fig Tree Bay a vyhřívejte se na sluníčku. Volné chvíle lze trávit mnoha způsoby. Zahrajte si minigolf, navštivte akvapark a motokárovou dráhu v nedaleké Ayia Napa a hltejte klenoty historie v Choirokoitia.

Kypr

Foto: Pixabay

Pokud si chcete na dovolené na Kypru skutečně odpočinout a poznat jeho nejkrásnější místa, rezervujte si dovolenou na Kareta Tour. Díky tomu bude vaše rekreace plná nových zážitků.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.