Beskydy

Dovolená v Beskydech: Podívejte se nejen na Pustevny

Současná zima je v důsledku pandemie koronaviru poněkud podivná a specifická. Přesto se dá vyrazit buď do nějakého apartmánu, nebo karavanem. Výborné jsou i výlety na kratší dobu. Pokud vyrážíte pracovně, můžete se samozřejmě i ubytovat. Tak jako tak není od věci vyrazit třeba do Beskyd, případně si nějaký ten pobyt zarezervovat. Opatření snad brzy pominou a bude možné úplně všechno. Jaké jsou nejznámější magnety tohoto pohoří? A jaké hotely stojí za to? Vše vám prozradíme v následujících řádcích.

Pustevny jako klasika

Mezi osvědčené a časem prověřené cíle se řadí bezesporu Pustevny. Ubytování v Beskydech seženete třeba v Rožnově pod Radhoštěm a můžete vyrazit. Máte možnost dvou cest. Ta první představuje poněkud větší romantiku, kdy se lze na Pustevny nechat vyvézt lanovkou z Trojanovic. Z velkého parkoviště je to ke spodní stanici kousek. Jinak není problém vyjet na Pustevny autem, a to z Prostřední Bečvy. Z Pusteven vyrazíte třeba na Radhošť, nebo na známou stezku Valašku.

Pustevny

Pustevny: Zdroj obrázku Pixabay.com

Rozhledna Súkenická

Jestliže byste raději poněkud méně známější místo s nižší frekvencí pohybu lidí, pak vsaďte na Bumbálku. Jedná se o hraniční přechod se Slovenskem. Není problém tady zaparkovat a vyjít k rozhledně Súkenická. Naskytne se vám pohled z nadmořské výšky 953 metrů nad mořem. Procházka z Bumbálky bude dlouhá 2 kilometry. Rozhodně se nijak výrazně nenadřete. Vyberete si ubytování v Rožnově pod Radhoštěm a vyrazíte. Vybrat si můžete z ubytování na hotel.cz.

Rožnov pod Radhoštěm

Nemusíte přece celé dny chodit jen po horách. Podívejte se také do slavného skanzenu. Uvidíte tady, jak se žilo v dobách minulých. Tradiční dřevěné stavby a různá zařízení stojí za zhlédnutí. Ubytovat se lze třeba ve wellness Resort Energetic. Tak jako tak, bude dovolená v Beskydech kouzelná.

Beskydy: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *