Dominikánská republika

Dovolená v Karibiku? Jedině Dominikánská republika

Dominikánská republika, ostrov s bílými písečnými plážemi, luxusními resorty ale také horskými oblastmi, národními parky nebo památkami UNESCO.  Navíc díky celoroční teplotě okolo 28°C, můžete na dovolenou na Dominikánskou republiku vyrazit kdykoliv.

Nejznámější a nejkrásnější pláže

Dominikánská republika zasahuje asi dvě třetiny ostrova Hispaniola a je známá především pro své písečné pláže. Ty nejznámější pláže leží na východě země, konkrétně v letovisku Punta Cana- Bávaro, které mimo jiné proslulo luxusními resorty se vším všudy. Ti méně nároční si jistě oblíbí i Juan Dolio nebo Boca Chicu na jižní pobřeží. Boca Chica leží  30 km od Santo Dominiga s Koloniální zónou patřící do Seznamu památek světového dědictví UNESCO. A pokud preferujete spíše liduprázdné romantické pláže, vydejte se třeba na poloostrov Samaná nebo do Pedernales.

Dominikánská republika

Národní parky, hory

Na ostrově najdete desítky národních parků i chráněných oblastí. Například v Národním parku Los Haitises stojí za návštěvu jeskyně a jejich malby od indiánských obyvatel Taínos. V samotném parku pak můžete vidět mořské želvy, kapustňáky a mnoho ptačích druhů.  Pokud máte rádi aktivní dovolenou, můžete si vystoupat na Pico Duarte, nejvyšší horu Karibiku s v nadmořskou výškou 3087 m a to v parku Armando Bermúdez. Za vidění stojí i La Piedra Letrada neboli kámen mudrců, což je skála pokrytá petroglyfy a dříve sloužila indiánům jako svatyně.  A potom co se do kopce pořádně zapotíte, z kopce už se můžete těšit na osvěžení v laguně pod vodopádem Salto de Jimenoa,  Domajagua, Bayaguana nebo Aguas Blancas.

Dominikánská republika

Nejnižší místo Karibiku a pouštní duny

Na jihozápadním pobřeží určitě navštivte solná naleziště Las Salinas a Lago Enriquillo, což je nejnižší místo Karibiku a zároveň největší jezero, které je domovem leguánů, krokodýlů a plameňáků. Naopak po písečných dunách se můžete procházet v zátoce Las Calderas u městečka Baní.  Nejlepší je tuto rezervaci navštívit ráno, kdy ještě teploty nejsou tak vysoké a po ruce mít samozřejmě dostatek vody na pití, opalovací krém, pokrývku hlavy a také uzavřené boty, abyste se o rozpálený písek nepopálili.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *