Kajmanské ostrovy: moře, luxus a želvy

Kajmanské ostrovy

Kajmanské ostrovy pojmenoval Kryštof Kolumbus jako Las Tortugas podle všudypřítomných želv. O 80 let později však britský mořeplavec Francis Drake souostroví přejmenoval na dnešní název Kajmanské ostrovy, i když na žádné krokodýli tady nenarazil. Ať už je název ostrovů jakýkoliv, je to ráj na zemi. Najdete tady nejen tyrkysově modré moře s korálovými útesy, ale i luxusní pláže a mnoho dalších lákadel.

Co je dobré před cestou vědět?

Hlavní sezóna na Kajmanských ostrovech je od prosince do dubna a díky tropickému klimatu teploty neklesají pod 28°C. Teplota moře se pohybuje okolo 25°C. Na dovolenou na Kajmanských ostrovech nepotřebujete žádné očkování a v případě, že budete potřebovat lékařskou pomoc, nemusíte se bát, je srovnatelná se západoevropskou.  Až do brexitu je možné uplatnit nároky občana EU, ostrovy totiž patří Velké Británii.

Kajmanské ostrovy

Co stojí za to zažít?

Na dovolenou se jezdí proto, aby si člověk odpočinul a relaxoval. Nejlépe si odpočinete na pláži Seven Miles Beach, která se nachází severně od hlavního města Georgetownu na ostrově Grand Cayman.  Odpočinete si, ale i na menších plážích na ostrovech Cayman Brac nebo Little Cayman. Na menších ostrovech panuje větší klid. Co se týká zážitků, na Kajmanských ostrovech si můžete zaplavat s delfíny, potápět se s rejnoky a objevovat podmořský svět. Ten, kdo potápění se ve vodě zrovna neholduje, si podmořský svět může prohlédnout ze skleněné ponorky.  Na prohlídku tropického pobřeží je zase nejlepší koňské sedlo, dojet se dá třeba až ke krápníkovým jeskyním na severu Grand Cayman.

Kajmanské ostrovy

Co nezapomenout ochutnat?

Ke každé dovolené kromě moře, pláží a zážitků patří také ochutnávka místní kuchyně.  Na Kajmanských ostrovech můžete ochutnat karibskou kuchyni s mořskými plody, rybami a samozřejmě kořením. Zdejší specialitou je želví maso třeba to z želví farmy Cayman Turtle Farm.  A co se týká desertů, vyhlášená je rumová bábovka. Ceny za jídlo vám možná budou připadat vyšší, je to však způsobeno i tím, že žádný místní podnik neplatí daně, což se vyváží vysokými cenami za veškeré zboží a hlavně těch potravin, které se musí dovážet. Ovšem ta vůně a kvalita opravdu čerstvých potravin, stojí za to!

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.