Co navštívit v Karlových Varech?

Karlovy Vary

Pokud máte pocit, že město Karlovy Vary žije jen během filmového festivalu, pak se mýlíte.  Tady se totiž nebudete nudit ani jeden den. A co tedy kromě léčebné síly zdejších pramenů ještě vyzkoušet a navštívit?

Magické prameny

Už dlouhá léta mají přírodní léčivé prameny a studánky v Karlových Varech magickou přitažlivost. Ostatně i sám Karel IV. se sem často jezdil léčit.  Symbolem Karlových Varů je Vřídlo, které je nejteplejším pramenem v Čechách. Jeho teplota je 73,4 °C a obvykle tryská ve Vřídelní kolonádě do výšky až 12 metrů. Pramen můžete ochutnávat z porcelánových hrnečků nebo se jít podívat do podzemí a prohlédnout si, jak se karlovarské suvenýry pokameňují vřídelní vodou. Možná pak i uvěříte, že i růže z papíru se stanou kamenné. Než ale do podzemí vstoupíte, budete procházet kolem slunečních hodin, u kterých si musíte stoupnout na příslušný měsíc, zvednout ruce nad hlavu a tam, kam směřuje váš stín, tolik je hodin. V Karlových Varech napočítáte 12 léčivých pramenů, někdo dokonce uvádí 13. Tím 13. léčivým pramenem Becherovka, tedy bylinný likér lékárníka Josefa Bechera, který byl původně určen na žaludeční potíže. Vývoji Becherovky bylo zasvěceno i Muzeum Jana Bechera, syna Josefa.

Mlýnská kolonáda

Vary z výšky

Říká se, že Vary jste pořádně neviděli dokud jste nevystoupali na rozhlednu Diana. Odtud je totiž ten nejhezčí výhled na město. Nahoru se vyvezete lanovkou, která je snad stoletá, takže už cesta na vrchol bude zážitkem. Nedaleko od rozhledny se nachází i tropická zahrada Motýlí dům, kde můžete vidět stovky motýlů z celého světa. Dokonce se tu dá i fotografovat bez jakéhokoliv omezení, takže si můžete pořídit krásné fotky. A pokud budete mít štěstí, můžete u líhně vidět na vlastní oči líhnutí motýla z kukly.

Karlovy Vary

Poklad na zámku

Kromě návštěvy Karlových Varů a jejích léčivých pramenů, stojí za návštěvu i zámek Bečov nad Teplou s pokladem. Jedná se o relikviář svatého Maura, který byl objeven v 80. letech a společně s korunovačními klenoty je to nejcennější zlatnická památka, kterou u nás v České republice máme. Pří prohlídce zámku si poslechnete celý příběh o ukrytí i znovunalezení a restaurování relikviáře, a na konci prohlídky se na relikviář svatého Maura budete moci i podívat.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.