Folgaria

Folgaria: Okuste italský sníh a slunce

Máte děti? Nevíte kam s nimi vyrazit za sněhem? Zavítejte do jednoho z lyžařských středisek v Itálii, konkrétně do Folgaria, které je pro rodiny s dětmi jako dělané. Navíc na cestě z České republiky nestrávíte mnoho času. Z Prahy do střediska je to cca 750 kilometrů.

Folgaria Lavarone lyžování

Folgaria Lavarone přesněji Folgaria a Lavarone, jedná se totiž o dva ski areály vedle sebe. Proto je někdy možné vidět oba názvy spolu. Oba areály najdeme v nadmořské výšce 1168 – 1750 metrů nad mořem jihovýchodně od města Trenta. Pro lyžování je k dispozici 85 kilometrů tratí. Folagari nabízí 41 sjezdovek pro náročné i pro začátečníky a 27 lanovek a vleků. Navíc díky skoro 100 % umělému zasněžování jsou po celou lyžařskou sezonu dobré sněhové podmínky. Na své si přijdou i snowboardisté, pro které je připraven Jurassik Snowpark se skoky a překážkami. Pro běžkaře je zase vyhrazeno přes 60 kilometrů upravených tratí například v běžeckém areálu Centro Fondo Milegrobbe Vezzena.

Kam po lyžování

Až si budete chtít odpočinout od lyžování, ale zároveň nebudete chtít trávit čas ve wellness,   Folgaria má spoustu dalších nabídek jak si s dětmi užít čas. Nabízí například vnitřní sportovní areál nazývaný Palasport di Folgaria s bazénem jak pro děti tak dospělé. Dětský bazén o teplotě 32 ° C je tedy vhodný i pro menší děti. Pokud naopak dáváte přednost jen zimním sportům, v místě najdete i zimní stadion s bruslařskou dráhou.

Folgaria počasí

I lyžařské středisko Folgaria má k dispozici internetové sněhové zpravodajství. Před tím než se tedy vydáte lyžovat, si můžete zjistit, jaké jsou aktuální sněhové podmínky. Dozvíte se, kolik napadlo sněhu, jaká je teplota vzduchu nebo jaké je nyní počasí. Dále se dovíte kolik sjezdovek a vleků funguje. Pokud vám nebudou stačit informace, o aktuálním dění se můžete přesvědčit skrze webkamery.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *