La Plagne

Jaké nabízí počasí La Plagne

Jedno z nejnavštěvovanějších zimních středisek v Evropě La Plagne najdeme ve francouzských Alpách. La Plagne se pyšní nejen dvoupatrovou visutou lanovkou, ale i krásnými výhledy na nejvyšší horu Evropy, Mont Blanc.

Počasí v La Plagne

Toto francouzské středisko patří mezi světovou elitu, co se lyžařského zázemí týče. Má totiž oproti ostatním střediskům ty nejvhodnější podmínky. Ski areál se rozprostírá ve výšce od 1250 až 3250 metrů nad mořem. Díky tomuto velkému rozhraní je sníh pro lyžaře snadno udržovatelný a navíc se zde může lyžovat většinu roku. Ovšem i s takovými skvělými podmínkami možnost lyžovat někdy neovlivníte. Neovlivníte totiž počasí. Proto je dobré se před odjezdem na pobyt na horách informovat aspoň předpovědí počasí. Předpověď sice nikdy není stoprocentní, ale aspoň z části můžete být připraveni. K informacím o sněhu slouží sněhové zpravodajství. Na aktuální vizualizaci počasí v areálu a hlavně na sjezdovkách se můžete podívat skrze webkamery na La Plagne.

Když se počasí vydaří

Pokud počasí v La Plagne lyžování přeje, určitě nebudete litovat. Lyžařské středisko je opravdu kvalitní a rozsáhlé, rozprostírá se až na 10 tisících hektarech plochy. Ski areál má dva ledovce a to Chalupe a Varet s celkem 225 kilometry tratí, 75 lanovkami a vleky. Lyžování je zde vhodné jak pro začínající lyžaře, tak pro pokročilé. Mezi nejnáročnější sjezdovky patří Bellecote a Le Rochu ze samotného vrcholu střediska. Pro snowboardisty je připraveno 5 snowparků s U – rampou. Dva snowparky jsou nad Plagne Bellecote, další dva na okraji areálu a poslední nově otevřený snowpark Plagne Centre. Navíc pro běžkaře se upravuje více než 100 kilometrů běžeckých tratí. Každý si tak přijde na své.

Co dělat, když se nedá lyžovat

La Plagne není jen lyžování, krásný výhled na Alpy a na Mont Blanc. Vyzkoušet si můžete také třeba bobovou dráhu, která je vlastně takovou zvláštností celého areálu. Hotely samozřejmě myslí na své návštěvníky i při nepříznivém počasí. Každé ubytování zahrnuje i bary, restaurace, diskotéky nebo bazény, kdy se zaručeně zabavíte.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *