Gastein

Gastein: Místo pro mimořádné zážitky

Čerstvý prašan, do kterého se opírá slunce. S každým metrem stoupání nové výhledy, perfektně upravené stopy, ideální i pro běžkaře začátečníky. To je Gastein v Rakousku!  Jedná se o horské i lázeňské město, které najdeme v údolí Gasteinertal. A co je na něm tak zajímavé a lákavé ?

Už nechceme jen lyžovat

Ty doby, kdy jsme půl hodiny před začátkem provozu netrpělivě čekali u stanice lanovky a někdy i místo obědu raději jezdi dolů a na horu až do večera, už jsou dávno pryč. Dneska už klidně odložíme lyže zkraje odpoledne a raději se vydáme do víru horského městečka v údolí a jdeme zjistit  co se tam děje.

Aprés ski bary

Dlouhé zimní večery lákají k ochutnávání nejrůznějších specialit typických pro daný region. Stále více populárnější jsou aprés ski bary, kde už od odpoledne až do noci hraje živá hudba a personál obsluhuje v tradičních krojích. Z pouhého posezení v baru se tak rázem stává kulturní zážitek. A to fenomén aprés ski barů vznikl teprve pře několika lety. Dnes bychom si však lyžování bez  nich nedovedli snad už ani představit.  A co se  v těchto barech pije ? Samozřejmě tradiční rakouská limonáda z alpských bylin zvaná Almdudler , také různé druhy šnapsu nebo oblíbený Aperol Spritz.

Co ještě víc zažít ?

V baru se taky nejlépe probírají lyžařské zážitky nebo dávají tipy na program do dalších dnů pobytu. Údolí Gastein je součástí Ski Amadé, největší lyžařské oblasti v Rakousku. Toto středisko tvoří 4 areály s dvěma stovkami kilometrů upravených sjezdovek.  Konkrétně do Gasteinu se jezdí i za freeridem, což je jízda v nedotčeném sněhu. Ideálním terénem pro tuto jízdu je vysokohorský Sportgastein.  Adrenalin si, ale také užijete, když navštívíte 140 metrů dlouhý visutý most. Most se nachází na hoře Stubnerkogel a visí nad propastí o hloubce 28 metrů. Buďte si jisti, že se vám při pohledu dolů zatají dech.  Pokud chcete zažít něco mimořádného, vydejte se do gasteinskcýh radonových štol. Vzduch se tam pohybuje okolo 40°C a vlhkost je téměř stoprocentní, což vám řádně pročistí plíce.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *