Sauna

Kam na wellness ? I. díl

Odpočinout si a ,, vypnout ‘‘ hlavu od všech každodenních starostí potřebuje každý z nás.  Ideálním řešením jsou wellness pobyty, kde zaručeně zrelaxujete.  V prvním díle zamíříme na wellness do Rakouska a představíme vám 3 lázeňská střediska, kde můžete vyrazit sami nebo klidně s celou rodinou.

Zadáno pouze pro ženy

První středisko je určeno zejména pro ženy, o čemž vypovídá i název: La Pura women’s  health resort. Toto středisko se nachází v dolnorakouském údolí  Kamptal. Zaměřuje se tedy výhradně na ženy a jejich duševní pohodu a zdraví.  Konkrétně se La Pura specializuje na léčbu poruch spánku, obezity, diabetu či alergie. Mužům je zde vstup zakázán, takže na večeři nebo kávu v mužské společnosti můžete pouze v místní restauraci.

Lyžování i finská sauna

Dalším skvělým místem pro wellness dovolenou je alpský wellness hotel Matschener v lokalitě Ramsau am Dachstein. Ramsau am Dachstein leží  v pohoří  jménem  Dachstein  Tauern a v Rakousku patří k vyhlášeným lyžařským oblastem. Kromě skvěle upravených běžeckých tratí a sjezdovek si kromě lyžování zde můžete užít a relaxovat ve finské sauně, parní lázni, vířivce nebo si zaplavat v bazénu.  Bazén tady najdete nejen pro dospělé, ale i pro děti.  Připravena jsou také speciální místnosti jako je solárium, relaxárium nebo část určená jen pro masáže.

Karibská laguna s bazénem nebo 11 druhů saun

V severní části Rakouska se nachází lázeňský resort Therme Geinberg. Oblast, ve které se resort nachází je vyhledávaná zejména kvůli degustačním sklípkům z vinařské oblasti Innviertel. Lázeňský resort je rozdělen na 3 části, mezi které patří část termální, slaná a chladná. K dispozici jsou vnitřní, vnější bazény a ještě navíc bazény kaskádovité nebo Karibskou lagunu s bazénem. Vybrat si také můžete s jedenácti druhů saun. Pro ženy je připraveno v centru vitalizace několik programů jako je lékařská kosmetika, program na tělo a zdraví nebo Anti- aging program.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *