Jižní Tyrolsko

Obereggen: Nadstandardní lyžování i restaurace s Michelinskou hvězdou

Lyžařské středisko nad obcí  Obereggen, známé také pod názvem Latemar je řazeno mezi 25 nejlepších skiareálů v Evropě.  Každým rokem také sbírá řadu ocenění. Například v roce 2015 dostalo středisko ocenění za nejlépe upravené sjezdovky či ocení za nejlepší lyžařské středisko do velikosti 60 kilometrů sjezdovek. A co je na Oberreggenu tak výjimečné?

Kvalita především!

Mimořádná kvalita sjezdovek a sněhu není žádná náhoda. Právě tady před více než 30 lety vznikla firma na výrobu sněhových děl. A právě v rodném Obereggenu se předvádí ty nejnovější a nejlepší technologie. Díky tomu je po celou lyžařskou sezónu nadstandardní kvalita sněhu na sjezdovkách. Navíc zdejší svahy by se už bez umělého sněhu asi už neobešly, protože nový přírodní sníh mnohdy začne padat až v lednu.

Sjezdovky na všechny světové strany

Jedna z dalších výhod Latemaru je ta, že má sjezdovky na jižní i severní straně a každý lyžař si tak může vybrat, jestli chce lyžovat zrovna na sluníčku nebo ve stínu. K těm nejkrásnějším sjezdovkám patří ty, vedoucí z hory Pala di Santa. Tam najdete nejen širokou červenou, ale i černou sjezdovku. Díky perfektnímu povrchu je však dobře sjízdná i černá sjezdovka, které třeba normálně neholdujete. Ze sjezdovek jsou krásné výhledy na horský masiv Latemaru, jakožto součást Dolomit. Obzvlášť krásné jsou západy slunce, kdy se hory barví do odstínů růžové barvy.

 Obereggen, místo zážitků

Italové jsou požitkáři a milují především dobré jídlo a pití.  Proto jim nevadí sjet párkrát sjezdovku, v 10 si dat na terase kávu či aperol a v době oběda už si dopřát vynikající jídlo třeba horské chatě Gardoné. Kvalita jídla je v tomto regionu zaručena, v jihotyrolské části Alp se totiž nachází nejvíce horských restaurací, oceněných Michelinskou hvězdou. Kromě skvělého jídla a pití se můžete večer bavit večerním lyžováním, vyzkoušet sáňkařskou dráhu nebo navštívit historickou metropoli Jižního Tyrolska, Bolzano.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *