Hévíz

Kam na Wellness? II. díl

Maďarské lázně patří k těm nejoblíbenějším mezi českými turisty. Kvalitní služby, příjemné prostředí a možnost procházek, navíc relativně krátká vzdálenost, kterou ujedete za pár hodin autem. Ještě přidejme spoustu lázeňských center, výbornou kuchyni  a dobrá vína. Rázem je tak jasné, proč Maďarsko láká tolik lidí a navíc opakovaně.

Hévíz a unikátní jezero

Nejnavštěvovanějšími lázněmi v Maďarsku jsou lázně Hévíz. Město Hévíz je zajímavé díky místnímu léčivému jezeru. Toto jezero je zcela unikátní, protože se jedná o největší teplovodní jezero s rašelinovým dnem na celém světě.  Voda v jezeře mívá teplotu 35°C a ani v zimních měsících neklesne pod 22°C. Pár kilometrů od jezera Hévíz se nachází známé jezero Balaton. Termální voda tohoto jezera se doporučuje zejména pro léčbu pohybového ústrojí.

V regionu dobrého vína

Na jižním okraji pohoří Zemplén se nachází obec Tarcal, přezdívaná jako brána do Tokaje. Tokaj – Hegyalja je vinařský region a obec Tarcal leží přímo v srdci tohoto regionu. Zkrátka pravé místo pro milovníky dobrého vína. V malém městečku Tokaj, proslaveného výrobou světoznámého tokajského vína. Vinice i město byli dokonce  v roce 2002 zapsány na seznam Světového dědictví UNESCO. Termální lázně v této krásné vinařské krajině tak budou jen třešničkou na dortu.

Termální lázně  v Budapešti

Na konci 19. století byly 1 kilometr od centra  Budapešti na Markétině ostrově objeveny termální prameny a následně vytvořeny lázně. Dnes zde stojí  luxusní hotelový komplex s lázeňským resortem  a wellness  centrem, konkrétně Danubius Health Spa Resort & Grand hotel ****. Tento lázeňský resort nabízí koupání a léčebné procedury v termální vodě z čistě přírodních pramenů objevených právě v 19. století.  Hotel je s lázeňským resortem propojen podzemní chodbou a najdete zde kromě bazénů a termálních koupelí i sauny, vířivku  nebo fitness centrum.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *