Hitlerovy zlaté cihly: Bývalý německý nevěstinec prý ukrývá doslova zlaté tajemství – až do své smrti ho inkognito střežila manželka jednoho z největších nacistických pohlavárů

Hitlerovy zlaté cihly prý na základě zapomenutých dokumentů vypátrali hledači pokladů v Polsku. Poklad za půl miliardy Eur by se měl nacházet pod palácem ve vesnici Minkowskie, která leží desítky km od Vratislavi.

Palác z roku 1784 používali nacisté jako nevěstinec a údajně se v něm nachází až 48 beden zlata a cenností. Deset tun by mělo být přímo pod palácem, dalších 38 v prostorách celého areálu. Lovci pokladů chtějí svou teorii potvrdit co nejdříve.

Zlato schované před Rudou armádou

Podle dokumentů by se pod palácem a v jeho areálu mělo nacházet především zlato bohatých Němců, kteří jej odevzdali SS, aby nepadlo do rukou Rudé armádě. Součástí pokladu je údajně i zlato, co zmizelo z policejního ředitelství v dnešní Vratislavi. To údajně ukradl a na palác schoval vysoce postavený důstojník Himmler. Svůj lup chtěl použít k založení čtvrté říše, jak se v dokumentech zmiňuje důstojník SS pod pseudonymem Michaelis.

Foto: Pixabay

Součástí těchto dokumentů je i mapa s průvodním dopisem důstojníka SS von Steina. Ten měl dopis poslat jedné z dívek z paláce a později své milence. Zlato jí v dopise svěřuje a upřesňuje, že některé transporty zlata zpět do Německa byly úspěšné, ale zbývajících 48 těžkých truhel z říšské banky a všechny rodinné truhly nadále zůstávají na místě. Milenka Inge údajně měla přesně vědět, kde se poklad nachází.

Poklad Inge hlídala až do své smrti

Celé pátrání vede Roman Furmaniak, šéf nadace Slezský most, podle něhož se Inge do von Steina zamilovala a poklad hlídala až do své smrti. V té době nikdo nevěřil, že se Sovětskému svazu podaří dobýt oblast zpátky. Inge po rozdrcení německých vojsk změnila identitu i vzhled a provdala se za místního muže. Poklad svého milovaného však nepřestala střežit až do své smrti.

Palác nechal v 18. století postavit pruský generál Friedrich Wilhelm von Seydlitz. Později sloužil jako obecní úřad, mateřská škola, kino, a za nacistů jako nevěstinec. Objekt je v současnosti opuštěný a chátrá. Toho využila právě nadace Slezský most a objekt si pronajala, takže tu mohou hledači pokladů v současné chvíli bez problémů začít hledat nacistická tajemství.

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/polaci-tvrdi-ze-nasli-hitlerovo-zlato-miliardovy-poklad-by-mel-byt-pod-palacem-24594, https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/678428/hitleruv-poklad-nalezen-pod-palacem-ve-slezsku-pry-lezi-nacisticke-zlato-za-15-miliard.html, https://www.zlato.cz/zlato/polaci-pasou-48-bednach-hitlerova-zlata-za-miliardy/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.