Hledáte inspiraci pro výlet v České republice? Navštivte park plný divů!

Paddleboard

Chtěli byste se někdy procházet po neobvyklém prostředí? A slyšeli jste už třeba někdy o plovoucím chodníku nebo speciálním parku založeném pro celodenní zábavu celé rodiny? Pak musíte rozhodně navštívit nový Park Inspirace u Žernoseckého jezera, kde si odpočinete u vody, ale také vás bude lákat kultivovaná architektura.

Tropické klima k tomuto projektu dost nahrálo. Venku bývá rekordních 40 °C a obecně si nedokážeme představit lépe strávený čas než někde u vody. A proto zamiřte do nového parku poblíž Litoměřic, které usnadňuje trávení letní sezóny nabitým programem plným zábavy!

Krásný výlet plný zábavy a odpočinku

Žernosecké jezero je úžasné místo k odpočinku u vody, kde se vykoupete a jezdíte na lodičkách. Za posledních 30 let se toho moc nezměnilo a to je celkem škoda. A jednoho dne se společnost CS Beton, která vyrábí betonové prvky kousek od jezera, přišla s nápadem využít potenciál tohoto fotogenického místa a vybudovat krásnou upravenou plochu přímo u jezera, kam si lidé chodí odpočinout k vodě.

molo
Zdroj: Foto Pixabay

Na co se můžete těšit?

1. Odpočinete si u vody

Pokud hledáte motivaci pro příjemné posezení u vody, pravděpodobně se vám bude Inspirativní park líbit. Projdete se, odpočinete si na trávě s výhledem na jezero a hory Českého středohoří, občerstvíte se v místním bistru nebo se přesunete na různé vodní cvičení.

2. Milovníci vodní zábavy si přijdou na své

Park Inspirace má k dispozici půjčovnu paddleboardů, takže si můžete prohlédnout celé Žernosecké jezero.

3. Jachtařské molo

Rádi jezdíte na člunu nebo kajaku? K parku Inspirace budete moci přijet po vodě, protože má vlastní jachtařské molo, kde zakotvíte!

4. Oblíbené místo k rybaření

Žernosecké jezero je vyhlášeným místem pro rybáře, takže v případě, že si chcete ulovit úlovek, má Park Inspirace své vlastní rybářské molo, ze kterého budete moci chytat po celý den.

5. Naberete motivaci pro tvorbu vlastní zahrady

Inspirační park byl vytvořen jako zkušebna pro společnost CS Beton. Ale zanedlouho se z ní stala okouzlující odpočinková zóna. Nabízí zajímavé ukázky rostlinných plánů, jako je japonská kultivace s plovoucím chodníkem, schodiště s obrovským vodním zdrojem, odpočinkový altán, který si lze pronajmout na večírky, a zajímavé kaskádovité verandy z květin.

Zdroj: Foto Instagram CS Beton

Zdroj: happymag.cz, instagram.com

Náhledové foto: Pxhere