Innsbruck

Innsbruck: Jaké krásy toto město ukrývá?

Trávíte dovolenou či prodloužený víkend v okolí Innsbrucku nebo se teprve do Tyrolska chystáte?  Pak určitě neváhejte a toto město navštivte.  V dnešním článku se dozvíte, co všechno město Innsbruck ukrývá a proč stojí za to ho navštívit?

Za lyžováním a výhledy

V zimním období se do Innsbrucku v Rakousku jezdí především lyžovat. Innsbruck je totiž obklopen pěti kopci a nejznámějším střediskem Olympia SkiWorld nebo Nordkette. Na Nordkette se z centra dostane lanovkou, kterou navrhla britská architektka Zaha Hadid a dnes se jedná o jednu z nejmodernějších staveb v Alpách.  Lanovka vás vyveze do nadmořské výšky 2000 metrů, takže i kdybyste nevyvezli kvůli lyžování, panoramatický výhled bude i tak stát za to. Innsbruck je také známý pro pořádání každoročního Turnaje čtyř můstků na hoře Bergisel, kde se nachází skokanský můstek.

Zajímavé památky

Kromě skvělého lyžování a krásných panoramat, Innsbruck v sobě ukrývá spoustu zajímavých památek zejména ve středu města. Za symbol města se považuje Zlatá střecha, gotický arkýř císaře Maxmiliána I. z 15. Století.  Střecha nese 2 657 pozlacených tašek a v budově je dnes muzeum Maxmiliána I. Navštívit můžete také Císařský palác, který patří ke třem nejvýznamnějším památkám Rakouska.  Palác byl postaven před rokem 1500 a byl sídlem tyrolských panovníků. Ovšem tou největší perlou Innsbrucku je zámek Ambras postavený Ferdinandem Tyrolským. Uvnitř uvidíte sbírku brnění, starožitností, komoru umění a kuriozit či galerii s portréty Habsburků.

Kulturní centrum

Innsbruck je také kulturním centrem všech přilehlých oblastí. Přes rok se tu konají nejrůznější festivaly a slavnosti. Asi nejznámější festivalem je Mezinárodní taneční festival konaný v červnu. Za kulturou se můžete vypravit i do řady muzeí třeba do Tyrolského zemského muzea, zvaného také jako Ferdinandeum. Expozice jsou věnované historii města, řemeslům i přírodě. Na tradiční kulturu Tyrolska se zaměřuje Tyrolské muzeum lidového umění. Prohlédnout si můžete kroje, masky, typická řemesla a lidová umění.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *