Savojské Alpy

Jak si užít hory i s dětmi? Zimní středisko La Norma se o to postará!

La Norma je malebné lyžařské středisko v Savojských Alpách ve Francii, konkrétně v údolí Maurienne. Středisko se tyčí nad městem Modane a nabízí neuvěřitelný pohled na masiv Vanoise a do údolí Arc River.  To však není všechno, když si k tomu přidáte zábavní park pro děti a masáže pro vás, bude to ideální dovolená.

Program pro děti v La Norma

Všechny sjezdové tratě jsou situovány v nadmořské výšce 1350 m. a děti se tady rozhodně nudit nebudou. V areálu najdete ,, Gulli‘‘ park, což je zábavní park s různými atrakcemi a samozřejmě dětské sjezdovky i pro úplné začátečníky.  Dětské sjezdovky jsou v dolní části areálu a také před restaurací Le Grizli. Pokud máte úplně malé děti, nemusíte se bát v infocentru je školka, ve které se postarají o děti už od 4 měsíců . Pro děti od 2 let je k dispozici škola lyžování.  Děti se toho hodně naučí a k lyžování si vybudují pozitivní vztah. Nemusíte se ani bát toho, že by se děti s instruktory nedomluvily. Dětí bývají dost přizpůsobivé, vnímavé a klidně na sebe budou mluvit více jazyky. K dispozici jsou zdarma k zapůjčení i lyže.

Večerní radovánky

Přes den se děti vyřádí na sjezdovkách a večer probíhá ve středisku animační program, který se často obměňuje, takže si děti i rodiče přijdou na své. Můžete si zahrát třeba hokej, naučit se kouzlit nebo si zatančit s místním maskotem, které mu se říká Tim.

A co dospělí?

Kromě skvělého lyžování si můžete dopřát pěší turistiku ke zdejším pevnostem z 16. až 18. století.  Večer už patří odpočinku.  Vyzkoušet můžete např. jógu pod vedením zkušených cvičitelů.  Jóga zahrnuje cvičení Ásan, dechová a koncentrační cvičení či meditace.  V estetickém centru je pak možnost masáže a pro ženy kosmetika, manikúra atd. Zkrátka odpočinek pro tělo i mysl. Služby ve Francii jsou sice poněkud dražší než u nás, ale určitě stojí za to.  I když i takové posezení s kávou v ruce a výhledem na široké okolí není špatné!

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *