Slovenské wellness hotely – novinky a aktuality

Slovenské lázně a wellness hotely právem patří mezi celosvětově uznávaná rehabilitační a odpočinková centra. Svůj vysoký kredit se snaží udržet, a proto každým rokem nabízejí celou řadu novinek a akcí.

Nabídky Last minute

I když oficiálně lázeňská sezóna ve wellness hotelech začíná už v červnu, až do začátku velkých školních prázdnin nejsou slovenské wellness hotely zcela vytížené. Proto často nabízejí velmi výhodné balíčky pobytových a lázeňských služeb s celou řadou bonusů navíc. Mohou k nim patřit například masáže či saunování zdarma, animační programy pro děti, hlídací koutky zdarma a mnoho dalšího.

Co si během nich dopřát

Často je také nabízeno ubytování dětí (a občas dokonce zvířat) zdarma. Je ale nutné počítat s tím, že dítě bude spát na přistýlce nebo přímo v posteli rodičů. Za samostatné lůžko je třeba si připlatit. Ovšem zapůjčení dětské postýlky je při včasné rezervaci v mnoha hotelech také zdarma.

Někdy se nabídky zvýhodněných pobytů váží také na probíhající rekonstrukce bazénů, saun a dalšího vybavení. Provoz wellness hotelu bývá v takovém případě více či méně omezen a je třeba počítat s nedostupností některých procedur.

Nevšední zajímavosti z prostředí wellness hotelů

Nově zrekonstruovaný hotel Aphrodite Palace**** (bývalý hotel Veľká Fatra) nabízí v lázních Rajecké Teplice nabízí několik nových služeb a atrakcí v saunovém i vodním světě.

Poměrně nově otevřený Wellness Hotel Chopok**** v Nízkých Tatrách zase nabídne všem relaxace chtivým zájemcům dvě zbrusu nová wellness centra s bohatou nabídkou masáží, několika typy saun a speciálního programu pro děti.

Ve Wellness hotelu Kaskády v lázních Sliač je v letošním roce k dispozici Ayurvédský program zahrnující koupele, masáže a další procedury s použitím autentických prostředků a surovin. A to je jenom malá ochutnávka. Jak vidí, menu slovenských wellness hotelů je opravdu pestré – stačí si jen vybrat.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.