Innsbruck

Innsbruck v létě? Proč ne!

Pokud budete trávit letní dovolenou v Rakousku v okolí Innsbrucku, určitě nezapomeňte navštívit i toto město. Protože má co nabídnout i v létě, nejen v zimě. Innsbruck si císař Maxmilián I. vybral jako centrum své říše a vyrostly tu nádherné památky, obklopené ještě krásnější přírodou.  Letos dokonce probíhá i několik výstav souvisejících s dobou Maxmiliána I. nebo s ním samotným, tak se určitě inspirujte a vyrazte.

Maxmiliánův pomník

Maxmiliánův pomník v kostele Hofkirke si zaslouží zvláštní pozornost. Habsburk si pomník objednal u předních umělců své doby a vzniklo 28 bronzových soch a to v životní velikosti. Říká se jim ‚,černí muži‘‘, ti střeží Maxmiliánův hrob a reprezentují císařovy předky a hrdiny.  Z toho 8 soch jsou vlastně ženy a to včetně jeho dvou manželek.  Celou kuriozitou tohoto hrobu je ovšem to, že je hrob prázdný, protože Maxmilián je pochován ve Vídeňském Novém Městě.

Innsbruck

Maxmiliánovy zámky

Jestliže bychom měli jmenovat jednu budovu v Innsbrucku, která připomíná dobu císaře Maxmiliána I. nejvíce, byl by to určitě lovecký zámek Kühtai. Do roku 2015 byla tato budova ještě sídlem pravnuka císaře Franze Josefa a s Sisi, dnes už je to však komfortní hotel. Císař také využíval zámek Ambras a letos v něm probíhá výstava, která zahrnuje nejen jeho samotné stopy v průběhu let, ale i jeho uměleckým sbírkám. Výstava potrvá až do 31. Října 2019.

Innsbruck

Spojnice mezi dvěma světy

Innsbruck se za dob císaře Maxmiliána stalo významnou spojnicí mezi severem a jihem Evropy. Své o tom ví i klášter Stams, nacházející se v Oberintalu asi 30 kilometrů od Innsbrucku. Klášter se totiž stal dějištěm setkání mezi císařem Maxmiliánem I. a sultánem Bajezídem II. z Turecka. Toto setkání sloužilo k tomu, aby byl položen základní kámen míru mezi Osmanskou říší a západním křesťanstvím. Od dubna letošního roku dokonce můžete na tomto místě navštívit i speciální výstavu, zaměřenou na vztah císaře k tomuto klášteru.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *