Ischgl

Ischgl – centrum Alp

Ischgl to je jeden z nejlepších lyžařských středisek v celých Alpách. Ischgl se nachází v Rakousku. Patří k mezinárodním lyžařským megazónám propojující více zemí, v tomto případě Rakousko a Švýcarsko.

Ski Ischgl

Ski areál nabízí k lyžování až 238 kilometrů tratí a 515 hektarů plochy, což jsou velmi slušná čísla. A právě díky vysokému počtu kilometrů tratí se řadí mezi největší propojené lyžařské oblasti. Větší jsou například jen Čtyři údolí nebo Portes de Soleil na pomezí Švýcarska a Francie. K dispozici je zde 45 lanovek a vleků, které jsou velmi moderní a mají hodinovou kapacitu až 93 tisíc lyžařů. Nejdelší sjezdovkou je tzv. ‚, Jedenáctka‘‘, dlouhá 11 kilometrů a s převýšením i 1500 metrů. Nejprudší černá sjezdovka má název 14a se sklonem až 70 procent. O úpravu sněhu se neustále stará přes tisíc sněžných děl a 36 rolb. Samozřejmě než se sem vydáte lyžovat, je dobré sledovat počasí v Ischglu nebo se podívat na Ischglcké webkamery.

To nejlepší v Ischglu

Nejen nejmodernější lanovky a vysoký počet kilometrů tratí různé obtížnosti dělají toto alpské centrum tím nejlepším. Výborné umístění a tvrdá práce na vylepšování střediska velmi dopomohlo tomu, že Ischgl je dnes takový jaký je. O skvělém umístění ski  Ischgl vypovídá i to, že 20 lanovek končí v nadmořské výšce i nad 2600 metrů a dalších sedm nad 2800 metrů nad mořem, což zaručuje i neskutečné výhledy do okolí. Lyžařský areál se navíc každým rokem zdokonaluje i po stránce gastronomické a zábavní. V horských chatách najdete velmi dobré jídlo nebo doprovodné programy.

Negativa

Jako všechno má svá pro a proti.  Asi jediným negativem však v tomto lyžařském středisku jsou návaly lidí a fronty s čímž musíte počítat. V Ischglu totiž nelyžují jen hosté ubytovaní přímo v místě. Díky vyšším cenám se někteří návštěvníci ubytují v odlehlejším okolí a do Ischglu dojíždějí ski busy nebo auty, což zapříčiní dopravní zácpy na cestách a plná parkoviště.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.