Hostel

Jak na úsporné cestování?

Většina lidí si pod pojmem levná dovolená představí prázdniny někde ve špinavém prostředí, a ještě k tomu v co možná nejhorším ubytování. Ovšem při nízkonákladovém cestování si můžete užít daleko víc zábavy, a ještě ušetřit plno peněz. My vám ukážeme jak na to!

Seznam pro denní rozpočet

Předtím než vyrazíte na dovolenou nezapomeňte si vytvořit soupis, kde budete mít napsaný denní rozpočet. Pokud budete počítat i s jednorázovými náklady během cesty, dosáhnete tak na celkové výdaje po celou vaši cestu. Výlohy za ubytování, dopravu, vstupy všech vámi vybraných památek a jídlo tohle všechno nezapomeňte do rozpočtu započítat. V případě, že si sebou vezmete více peněz, pokuste se propočtenou sumu nepřesáhnout. Zbytek peněz si můžete uschovat na další dovolenou.

Kde strávit noc?

Neutrácejte zbytečně za drahé hotely, ve kterých stejně strávíte minimum času. Vyzkoušejte hostel. Je to velmi úsporná varianta za ubytování, a navíc můžete zažít víc zábavy. Pokud se vám tato varianta nelíbí, můžete vyzkoušet cestování nočními spoji. Ve spoustě zemích existuje takzvaný sleeping buses nebo sleeping trains. Tento způsob cestování funguje na tom, že spoje vyjíždí často pozdě večer a přijíždí z rána. Vy tak můžete ušetřit peníze za ubytování a hned z rána se vydat putovat za novým dobrodružstvím.

Aktuální možnosti letenek

Pokud si chcete pořídit akční letenku, sledujte různé facebookové stránky zaměřující se na cestování. Většina těchto stránek se levnými letenkami a akčními lety přímo hemží. Pokud nemáte vybrané konkrétní místo a datum odletu, kam byste se chtěli podívat, můžete najít mnoho různých nabídek za pozoruhodné ceny. Při dlouhém letu můžete navíc cestovat s určitými přestávkami během letu, kdy budete přesedat na jiný spoj. Díky tomu můžete i na pár hodin vidět kus jiné země.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *