Fuschlsee

Solná komora v Rakousku: Dovolená ve znamení krásných jezer

Ještě stále nejste rozhodnutí, kam v létě vyrazíte na dovolenou? Pokud nepreferujete vyloženě moře, pak rozhodně stojí za zvážení hory, případně jejich podhůří či lokality se sladkovodními plochami. My pro vás máme zajímavý tip, a to oblast solné komory v Rakousku. Jedná se v podstatě o rozlehlé území nacházející se hned ve 3 spolkových zemích. Konkrétně Horního Rakouska, Štýrska a Salcburska. Vyznačuje se přítomností hned 76 jezer. My se na některá z nich zaměříme podrobněji a poukážeme na mnohé zajímavosti.

Attersee – nejteplejší jezero v Rakousku

Pohodová dovolená v Rakousku bude určitě třeba u jezera Attersee. Toto jezero je největší a také nejteplejší. Na délku měří 20 km a na šířku 4 km. Největší hloubka jezera činí 171 m. Krásnou čistou vodu si mohou užívat milovníci vodních sportů. K turistice lákají vrcholky pohoří Höllengebirge. Ubytovat se můžete v malebném městečku Weyregg.

Fuschlsee jako skvělý bod pro návštěvu Salcburku

Dovolená v Rakousku u jezera může být i poněkud komornější. Jedním z nejkrásnějších jezer je bezesporu Fuschlsee. Vyznačuje se krásnou čistou vodou svádějící ke koupání. Slouží také jako ideální místo pro výlety mířící do Salcburku. Vzdáleno je od města Wolfganga Amadea Mozarta pouhých 25 km. Když se řekne dovolená Rakousko, mnohým se vybaví právě Salcburk, který není možné vynechat.

Fuschlsee

Wolfgangsee jako centrum oblasti horských pastvin

Když se hledá dovolená v Rakousku s dětmi, není lepší oblasti. Třeba takový kouzelný výlet lanovkou na Zwölferhorn slibuje překrásné panoramatické výhledy do okolí. Zubačkou lze vyrazit také do Schafbergu. Nádherná je především největší oblast pastvin v Rakousku Postalm.

Vydat se můžete klidně i k jiným vodním plochám. Stačí zadat jezera Rakousko ve vyhledávači a najdete ještě Mondsee, Hallstättersee či Gosausee.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *