kolo2

Jak vybrat kolo, aby vám dítě na výletech stačilo

Milujete cyklovýlety a už se nemůže dočkat, až se o tuto radost podělíte se svými potomky? Při výběru kola, které jim k tomu poskytnete, buďte nanejvýš opatrní. Pokud totiž dítě svůj stroj nebude zvládat, nebude s vámi jednoduše chtít nikam vyrazit.

Je dobré vědět, že na našem trhu jsou dětská kola dostupná hned ve čtyřech velikostech – 12, 16, 20 a 24 palců (a setkat se lze také s označením 24´´ apod.). Výběr se řídí výškou dítěte a každá kategorie má předem danou specifikaci .Prozradíme vám, co od jednotlivých velikostí kol čekat ana co se připravit.

Když chcete dětská kola 12´´

Vzdálenost od rozkroku k až zemi: 45 cm

Vzdálenost od rozkroku až k pedálům: 39 cm

Doporučovaný věk: 2-4 roky

Jde o nejmenší typy. Seženete je zpravidla s odnímatelnými balančními kolečky, u nichž je možné nastavit i úhel. Brzdí se na nich směrem dozadu a i když mívají dostupnou i ruční brzdu, nepočítejte s tím, že by ji dětí nějak využívaly. Na to jim totiž ještě síla nestačí.

kolo

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Když chcete dětská kola 16´´

Vzdálenost od rozkroku k až zemi: 50 cm

Vzdálenost od rozkroku až k pedálům: 42 cm

Doporučovaný věk: 4-6 let

Předešlému typu se velmi podobají, mají jen větší průměr ráfků.

Když chcete dětská kola 20´´

Vzdálenost od rozkroku k až zemi: 65 cm

Vzdálenost od rozkroku až k pedálům: 55 cm

Doporučovaný věk: 6-9 let

Tyto modely už mají dostupnou přehazovačku, volnoběžný náboj kola a odpruženou vidlici. Jakmile do nich dítě doroste, můžete ho bez obav vzít i na delší výlety. Neunaví se na nich tak, jako na předchozích jednodušších modelech.

Když chcete dětská kola 24´´

Vzdálenost od rozkroku k až zemi: 65 cm

Vzdálenost od rozkroku až k pedálům: 55 cm

Doporučovaný věk: 9-12 let

Toto už jsou v zásadě miniatury velkých kol: mají všechno potřebné, co si jen může dítě pro delší výlet přát. Od měniče převodů, přes plnohodnotné brzdy až po kvalitní odpružení. Jakmile z nich dítě vyroste, můžete bez obav sáhnout po některém menším kole pro dospělé. A vašim výletům do terénu už nebude stát nic v cestě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *