Kokořínsko

Jaké nabízí Kokořínsko výlety

Oblast Kokořínska je naprosto fascinující a svádí k návštěvě nejrůznějších míst, která dokážou svým půvabem okouzlit prakticky každého. Pokud momentálně nevíte, kde se na Kokořínsku vydat, jste na správné adrese. V následujících řádcích se totiž soustředíme právě n nejrůznější výlety, které nabízí. Stanovíme si cíle, jež se vyplatí navštívit. Rozhodně jich není málo a zcela jistě vás zaujmou. Pojďme na některé z nich postupně.

Hrad Kokořín jako nejnavštěvovanější památka

Přímo nad Kokořínským dolem se nachází nejnavštěvovanější pamětihodnost celé oblasti hrad Kokořín. Jedná se v podstatě o zříceninu ležící na pískovcovém ostrohu. V interiéru objektu je muzeum, a jestliže se budete chtít podívat do okolí, můžete za drobný poplatek vyjít i nahoru na vyhlídkovou věž. Její návštěva by pro turistu měla být samozřejmostí.

Tajemná zřícenina hradu Helfenburk

Zřícenina hradu Helfenburg se nachází v blízkosti Úštěku a mnohdy je označována také jako Hrádek, a to díky tomu, že se vypíná nad hrádeckým dolem. Do areálu se dostanete kdykoli, nicméně návštěvu vyhlídkové věže je třeba naplánovat na víkend, kdy je zpřístupněna. Tajuplnost celé oblasti je opravdu impozantní.

Zámek Houska uprostřed lesa

Moc hezký je také zámek Houska, jenž se nachází přímo uprostřed věčně zelených lesů. V interiéru můžete obdivovat malby pocházející z 16. století. Budete-li se chtít podívat i kaple, učiňte tak, nebudete litovat. Zajímavá je mimo jiné i noční prohlídka zámku.

Skvostné vyhlídky

Užít byste si měli i krásných vyhlídek do okolí. Začneme tedy rozhlednou na Vrátenské hoře. Rozhledna, která zde byla postavena, je jednou z nejmodernějších v celé České republice. Spatříte z ní bezesporu i nedaleký pověstný Bezděz. Z dalších vyhlídek jmenujme ještě například tu u Romanova. Uvidíte z ní krásné Housecké hřebeny a Vrátenskou dolinu. Vyplatí se i návštěva skalního bludiště.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *