Kypr

Jaké nabízí počasí Kypr v průběhu roku

Počasí na Kypru je vcelku frekventovanou otázkou, a to i z toho důvodu, že sem míří stále více turistů. Jedná se totiž o bezpečnou zemí mající turistům rozhodně co nabídnout. Vždyť jen koupání, které je reálné v období od května až do listopadu, je pro spousty lidí maximálním možným magnetem. V zimě tu rozhodně tak teplo není, ale zase můžete poznat spousty okolních pamětihodností a krás. I proto se na počasí panující na tomto ostrově zaměříme mnohem podrobněji.

Jarní počasí na Kypru

Jaro je na Kypru opravdu kouzelné. Zeleň kombinovaná s krásnými vůněmi okolí vám budou odměnou za vaše rozhodnutí vyrazit právě sem. Optimální je vyrazit zejména do některého z národních parků. Patří mezi ně třeba NP Troodos. Moc hezký je i poloostrov Akamas. Takové Venušiny lázně obklopené v bramboříkových květech vypadají opravdu krásně. Zapomenout nelze ani na moře růžových květů vstavačů. K vidění je tady více než 700 druhů kvetoucích rostlin.

Léto plné slunce a zábavy

Jestliže se chcete koupat v krásném čistém moři bez rizika, že by vás mohla potkat nějaká ta přeháňka, vyplatí se zvolit právě Kypr. Od května do září je obloha bez jakýchkoli mraků a vy budete moci pobývat na plážích a užívat si sluníčka. V létě se setkáte i s příjemným vánkem, který nijak neochladí, ale dokáže osvěžit v těch největších vedrech. K objevování památek ale musíte vyrazit hodně brzy ráno, nebo naopak pozdě večer.

Stále teplý podzim

Na podzim se stále ještě okoupete v poměrně teplém moři, nicméně okolní příroda už na sobě bude dávat znát změny spočívající v barvení listů a v mnohých dalších záležitostech. I proto se vyplatí počkat až na toto roční období. Ceny zde budou určitě nižší, než je tomu v sezoně.

A zima?

Zima je na Kypru charakteristická středozemním rázem počasí, kdy se teploty budou pohybovat v rozmezí od 5 do 15 stupňů Celsia, a obloha bude zatažená. Vcelku často na vás také vyrukuje s přeháňkami. Oproti Evropě tady ale bude stále teplo.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *