Verona

Jarní Verona – 3 tipy na zajímavé památky

Verona je městem lásky, městem Romea a Julie, a nejen proto sem každoročně zavítá tisíce turistů. V dnešním článku vám Veronu přiblížíme prostřednictvím jejích tří nejzajímavějších památek a povíme, proč je Verona ideálním místem na poznávací výlet.

Veronský Amfiteátr

První z nejvýznamnějších a zároveň nejstarších památek je římský amfiteátr, který je třetí největší na celém světě. Dokončen byl v roce 30 za císaře Tiberia, přičemž se zde konaly jak gladiátorské zápasy, tak i veřejné popravy. Dnes je amfiteátr ve Veroně důležitým kulturním místem, neboť každoročně se zde konají velkolepá operní představení.

Amfiteatr

Juliin dům

Ve Veroně nalezneme Juliin dům, jenž je dnes symbolem jednoho z nejslavnějších literárních děl – tragédii o Romeovi a Julii. Takzvaný Casa di Giulietta naleznete velice snadno, a to díky davu turistů, kteří sem proudí v jakoukoli denní dobu. Před domem na malém nádvoří stojí bronzová socha Julie, a je možné vystoupat i na Juliin balkón.

Juliin balkon

Most Scaligero

Ponte Scaligero je jednou z nejvýraznějších památek Verony, přičemž tato robustní stavba byla dokončena již v roce 1356. Účelem stavby bylo zajistit rodu Scaligerů možnou únikovou cestu na druhý břeh řeky Adige.

Most Scaligeru

Proč vyrazit do Verony?

Město Verona není jen o Romeovi a Julii, nýbrž nabízí pestrou paletu významných památek z různých období. Obdivovat můžete římské stavby, středověké zdobené domy, nebo i mohutné kostely. Verona není rovněž tak přeplněná turisty jako jiná italská města, a tak si zde užijete i poklidnou procházku a útulné posezení v některé z místních restaurací. Ačkoli je však Verona evropským městem, mějte na paměti, že i sem byste měli mít sjednáno kvalitní cestovní pojištění. Zdravotní péče je v Itálii poměrně drahá a náš průkaz Evropského zdravotního pojištění nemusí být ve všech zařízeních akceptován.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *