Sauna

Nejkrásnější lázně u nás, které stojí za to navštívit

Máte v plánu letos pobyt v lázních?  Kromě léčebných procedur je při léčbě nebo jen relaxaci důležité, abyste byli obklopeni i hezkým prostředím okolo. Zvláště teď na jaře, kdy vše kvete, dokáže pomoci příroda k uzdravení. V dnešním článku nabízíme 3 tipy na nejkrásnější lázně u nás.

Prvorepublikové Lázně Velichovky

Lázně Velichovky jsou moderním lázeňským zařízením, které má ale více než stoletou tradici. Velichovky se specializují především na léčbu a rehabilitaci po úrazových stavů, po operačních stavů kloubů a kloubních náhrad. Lázně Velichovky se nachází u Náchoda v podhůří Krkonoš.  Okouzlí vás jistě prvorepublikovou architekturou i atmosférou. Můžete se tímto vrátit do starých časů a zároveň si užívat lázeňský pobyt se všemi moderními vymoženosti dnešní léčebné rehabilitace i zdejších procedur. Možná se ptáte, co je zdejším léčivým zdrojem?  Je to unikátní křídlová slatinná zemina s obsahem železa a uhličitanu vápenatého, která funguje skvěle na bolesti kloubů.

Relaxace na zámku, to jsou Lázně Vráž u Písku

Díky zámeckému prostředí i anglickému parku jdou lázně Vráž u Písku nádherným komplexem.  Léčba je zde zaměřena na nemoci nervového pohybového ústrojí a samozřejmě na rehabilitaci těchto onemocnění. Lázně však nabízí nejen pobyty léčebné, ale i relaxační nebo wellness pobyty. Velkou výhodou lázní Vráž u Písku je také bezbariérové propojení tří hlavních budov, takže si dopřejete ubytování, léčbu i stravu pod jednou střechou.

Bechyně

Lázně Bechyně, nejstarší u nás

Jedny z nejstarších lázní v Čechách jsou Lázně Bechyně a najdete je u města Tábor v Jižních Čechách. Okolí města nabízí nejen malebnou krajinu, ale také historické pamětihodnosti. Lázně Bechyně se specializují především na artrózy a artritidy, metabolická onemocnění s postižením kloubů, Bechtěrovu chorobu a další.  Hlavní přírodním léčivým zdrojem, je slatina z rašeliniště v Komárovských blatech, které jsou nedaleko od lázní. Z procedur si pak můžete vybrat vodoléčbu, elektroléčbu, lymfodrenáž, fyzioterapii, masáže a mnoho dalších procedur.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

3 komentáře

  1. Iva Odpovědět

    Do Velichovek jsem jezdívala před lety,vždy se mi tam líbilo.Tenkrát i ty procedury byly delší a provedení/třeba masáž/ pečlivější než v dnešní době.

    1. Zdeněk Odpovědět

      Iva. S tím zkrácením procedur souhlasím. Jezdil jsem do Karlovy Studánky. Byl jsem tam 10x. Před 10 lety mně politici z ODS a ČSSD uznali vyléčeným. Jezdil jsem na x pobyty. Nyní jezdím do Egypta. Za stejné peníze jako bych jezdil do lázní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *