Je libo Karibik? Skvělým tipem je Dominikánská republika

Juampa

Dominikánská republika je dobře známá a v poslední době stále rozšířenější pro turisty z celé Evropy a Severní Ameriky. Není divu, je to skutečný tropický ráj v Karibiku. Lidé, kteří hledají odpočinek, sentiment a zážitky, zde najdou místo, jež ocení.

Dovolená v Dominikáně Dovolená v Dominikáně nabízí sluncem zalité pobřeží s jemným bílým pískem, lemované vysokými palmami a průzračnými tyrkysovými moři, které lákají k potápění a šnorchlování. Ať už se vydáte do Punta Cany nebo na jih do Boca Chica či na sever do Puerto Plata, nade vší pochybnost oceníte svou dovolenou! Ale to není všechno. Objevíte také autentické destinace, vynikající přírodu v horách ve vnitrozemí a krásnou místní atmosféru.

Proč zrovna Dominikánská republika?

Opravdoví požitkáři ocení dovolenou v Dominikánské republice, kde extravagantní all-inclusive ubytování nabízí skvělou stravu, spoustu míchaných koktejlů, bazény, pobřeží a přátelský a usměvavý personál. V případě, že si potřebujete odpočinout a nechat se unášet merenque hudbou skvělých umělců a umělkyň, kteří mají beat v krvi, je Dominikánská republika úžasnou volbou.

Dominikánská republikaDominikánská republika: Pixabay

Jaké je zde podnebí a klima?

Dominikánská republika Dominikánská republika se nachází v subtropickém pásmu, podnebí je zde po celý rok mimořádně teplé, s běžnou denní teplotou kolem 29 °C po celý rok. Největším kontrastem mezi létem a zimou je úhrn srážek. Bouřkové období začíná v květnu a trvá až do října. Ať tak či onak, deště nejsou nepřetržité, je třeba vzít v úvahu, že někdy přijde ohromná bouřka, ale po zbytek dní je klima opět slunečné. Někteří návštěvníci navíc využívají jarní a letní měsíce, kdy je v Dominikánské republice méně návštěvníků a náklady jsou nižší.

Vízum a dovolená

Čeští občané nepotřebují vízum na dobu nepřesahující 90 dní. V každém případě je nutné zakoupit si turistickou kartu za poplatek cca 10 USD na jednom z oddělení Dominikánské republiky nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu. Cestovní karta opravňuje držitele k pobytu na území státu po dobu 30 dnů. V případě delšího pobytu je třeba zakoupit rozšíření až na 90 dní. Pro vstup do země potřebují čeští občané pas, který musí být platný nejméně 6 měsíců po návratu z cíle.

Dominikánská republikaDominikánská republika: Pixabay

Další podstatné informace

Dominikánská republika je po Kubě největší a nejlidnatější zemí v Karibiku. Nachází se ve východní části ostrova Hispaniola, který je součástí souostroví Antily, a zahrnuje přibližně dvě třetiny území ostrova. Hranici má se sousedním Haiti. A ptáte se, čím zaplatitčím zaplatit? Jejich měnou je Dominikánské peso a stále platí, že je u nich levněji než u nás!

Zdroje info: poznani.cz, dovolena.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.