Jednodenním zahraničním lyžařským zájezdům vévodí Stuhleck

Stuhleck

Už se nemůžete dočkat zimy, nicméně do drahých ledovcových středisek se vám nechce a klasické domácí prvně zasněžené sjezdovky jsou vám malé? Pak rozhodně vsaďte na některé z rakouských středisek, a to klidně i před sezonou. Typickým příkladem je třeba rakouský Stuhleck. Ne, nyní se tady ještě nelyžuje, nicméně sezona začne co nevidět. Pokud o tomto lyžařském centru nic nevíte, jste na správné adrese, jelikož vás zláká třeba už pouhou vzdáleností z České republiky. Vždyť z Brna se do Stuhlecku dostanete za pouhé 3 hodiny jízdy autem! Co tedy ve Stuhlecku láká a naopak co může odrazovat?

24 km atraktivních pist

Těšit se v tomto lyžařském centru vzdáleném pouhých 80 km od Vídně můžete na celkem 24 km krásných upravených sjezdovek. Jinak se může Stuhleck pochlubit hned několika nej. Jedním z nich jsou moderní lanovky, z nichž jedna je nejdelší v Rakousku. Měří 2 700 metrů a dokáže vás vyvézt na vrchol za pouhých 9 minut! Ze sjezdovek hodně láká třeba závodní Weltcuppiste. K jejímu sjetí ale potřebujete už nějaké ty zkušenosti a naježděné kilometry.

Stuhleck

Děti se vyblbnou

Láká vás zimní dovolená s dětmi? Pokud vyrazíte do Stuhlecku, určitě je nenechávejte doma! Vyrazit s nimi můžete třeba do osvětleného snowparku. Lákat je jistě bude také 5 km dlouhá sáňkařská dráha. Ta je navíc vybavena fascinujícími světelnými efekty, jež v šeru a tmě dokonale vyniknou. Zážitek budete mít neuvěřitelný všichni. Jinak lze vyzkoušet i kouzlo snowtubingu. Máte-li děti mladší, klidně je tady lze nechat pohlídat s tím, že se navíc naučí lyžovat.

Aprés ski na jedničku

V celém středisku se nachází 12 Aprés-Ski podniků. Panoramatické restaurace nabídnou nádherné pohledy do údolí. Zaparkovat byste měli, k dispozici je více než 2700 míst. Problém tady bývá o víkendech, jelikož si Stuhleck zamilovali obyvatelé Vídně. Optimální je tedy návštěva přes týden.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.