Jihoindické jídlo jako inspirace pro letošní hubnutí – pochutnáte si, a přitom si nebudete nic odepírat

Jihoindické jídlo je vynikající – aroma kari listů, zvuk praskajících hořčičných semínek nebo oříškové chutney a sladké zákusky. Přejídání těmito pokrmy je velmi snadné, ale může to vést k přibírání na váze. Nemusíte se ale trápit saláty nebo proteinovými prášky. Někdy stačí jen vylepšit stravovací návyky.

Jaké věci je potřeba udělat, než se pustíte do hubnutí?

Nejdříve navštivte lékaře, který vypočítá vaše BMI, což je index, podle kterého se určuje, jestli máte nadváhu nebo podváhu. Nadále může sledovat váš krevní tlak a jaké berete léky. Poté si zapište svůj cíl hubnutí. Jinak ho nebudete moci dodržovat. Plánování a provádění jsou zásadní činnosti při hubnutí. Dejte si lhůtu například jednoho týdne a zapište si, jakou váhu chcete zhubnout. Více malých cílů je snazších než jeden velký.

Foto: Pixabay

Posledním a nejdůležitějším bodem je naplnění ledničky

Do ledničky i spíže si kupte jen zdravé potraviny, které budete skutečně jíst. Nakupte luštěniny, máslo, plnotučné mléko, zeleninu, vejce, tučné ryby a kuřecí prsa. Všechno jídlo, které do zdravého životního stylu nepatří, bez milosti vyhoďte.

Podle jihoindických dietářů vás nastartuje teplá voda s limetkou a medem. Dávejte si často oříšky, které obsahují zdravé tuky a bílkoviny. Nezapomeňte také na vaječné bílky a dodržujte pitný režim. Kromě čisté vody si můžete dopřát zelené čaje, které vyplavují toxiny. Podmáslí a tvaroh posilují trávicí systém a imunitu.

Spolu se zdravou stravou zařaďte také cvičení, abyste se tuku zbavili. Na internetu najdete nespočet instruktážních videí s různými cviky na různé oblasti těla.

 

Zdroj: https://www.apetitonline.cz/menu/indicke-hody-nejlepsi-indicke-recepty-na-jednom-miste, https://www.mundo.cz/indie/kuchyne

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.