Kam na dovolenou? Na Sardinii!

Sardinie

Domov ovčího sýra Pecorino Romano, krajina ovcí a skotu, výhledy z hor, nekonečné pláže a italská kuchyně. To je Sardinie, druhý největší ostrov Itálie, který je směsicí kultur. Dovolená na Sardinii tak bude nezapomenutelným pobytem u moře, kde si každý přijde na své.

Rozmanité pláže

Nejvíce na Sardinii lákají turisty rozmanité a nekonečně dlouhé pláže. Najdete tady kamenité, písčité pláže a vždy s průzračně čistou vodou v moři.  Zároveň jsou tu také zákoutí s klidnou i divokou hladinou, kterou obklopují skály nebo duny s jezírky. Tu svoji si tady zkrátka vybere opravdu každý. Mezi nejlepší pláže patří Cala Sinzias, Monte Cogoni Beach v Chia. Lodní vyjížďky nebo šnorchlování nabízí pak třeba Progetto Natura.

Sardínie

Historie a přírodní památky

Milovníci památek si zase přijdou na své při procházkách. Obdivovat můžete hrady, kamenné stavby a řadu malých i velkých kostelů. Například ve městě Alghero, kterému se také říká ,,Malá Barcelona‘‘ ukrývá svatyni Panny Marie z Valverde. Co se týká pláží, ani tato část ostrova nijak nevybočuje a drží si svůj standard.  Nedaleko ještě můžete spatřit vápencové skály nebo krápníkovou jeskyni Grotta di Nettuno neboli Neptunova jeskyně, která se nachází na sardinském mysu Capo Caccia a patří mezí nejkrásnější klenoty Středomoří. Na Sardinii se líbí také motorářům, jelikož je tu doprava střídmá, v serpentinách protáhnete stroje a ještě se pokocháte výhledem na okolí.

Sardínie

Relax a zábava

Pokud se rozhodnete místo objevování ostrova jen relaxovat v některém z turistických resortů, i tak si dovolenou na Sardinii určitě užijete. Turismus na Sardinii se neustále rozvijí a nabízí moderní ubytování pro každého. Pro rodiny s dětmi, pro jednotlivce i početné skupiny. Navíc je k dispozici neustálý program pro děti i dospělé. Naučí vás tady třeba sambu, pozvou na divoký večírek nebo namíchají některý z mnoha osvěžujících koktejlů přímo na pláži.

Sardínie

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.