Kam se v Číně vydat za pandami – jedno místo je sázkou na jistotu

Panda velká

Kam se v Číně vydat za pandami? I když je toto nádherné zvíře jednoznačným symbolem této nevšední země, rozhodně v ní není k vidění na každém kroku. Naopak- pokud si chcete pandy užít se vším všudy, musíte si dobře vybírat, která místa navštívíte.

Výzkumná základna pro chov pand obrovských

Nachází se ve městě Chengdu a je domovem pro více než 100 pand obrovských. Základna se stala v průběhu let symbolem pro ochranu přírody a zaujala významné místo v ochraně těchto vzácných zvířat.

Výzkumná základna se zaměřuje na výzkum klimatu reprodukce a chovu pand obrovských a také na výzkum vlivu změn na tyto druhy. Základní se snaží najít nové způsoby, jak pomoci těmto zvířatům a zároveň chránit jejich přirozené prostředí. Návštěvníci se mohou podívat na pandy v přirozeném prostředí a sledovat, jak se jim daří v procesu rozmnožování a přežívání. Výzkumná základna je také důležitým místem pro vzdělávání a osvětu veřejnosti o ochraně přírody a důležitosti zachování biodiverzity.

Panda velká

Foto: Pixabay

Město Šanghaj

Další destinací, kterou v Číně musíte vidět, je město Šanghaj, které je známé svým futuristickým panoramatem, rušnými ulicemi a bohatým kulturním dědictvím. Návštěvníci mohou prozkoumat historickou oblast Bund, navštívit ikonickou věž Oriental Pearl Tower a dopřát si tradiční čínskou kuchyni v mnoha restauracích a prodejcích pouličního jídla po celém městě. Šanghaj je pulzující a vzrušující destinace, která nabízí jedinečnou kombinaci modernosti a tradice.

 

Zdroje: https://www.chinadiscovery.com/articles/top-10-china-destinations-in-2018.html, https://www.thetravel.com/most-beautiful-places-in-china-2023/, https://www.chinahighlights.com/travelguide/article-top-china-tourist-destination.htm, https://www.chinatours.cz/rejstrik-mist/cina/, https://www.cksen.cz/pruvodce/cina/kam-jet/, https://www.invia.cz/blog/turisticky-nejoblibenejsi-mista-v-cine/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.