Když se řekne Miláno …

Co si představíte, když se řekne Itálie a Miláno?  Módu a světoznámé značky?  Město nenabízí jenom to. V Miláně jsou i nádherné památky, které jsou blízko u sebe, takže jejich prohlídku stihnete za jediný víkend. A na co se můžete v Miláně těšit?

Letadlem za 500 korun

Miláno je Čechy velmi oblíbené a navštěvované, na letiště Bergamo jsou od nás totiž pravidelné lety a letenky můžete pořídit klidně za 500 Kč. Letiště je od města vzdálené asi 4 kilometry, takže ideální dopravou je ta autobusová. Obecně Miláno disponuje skvělou hromadnou dopravou, kdy je celý systém výborně propojen a vystačíte si s jednou jízdenkou. Navíc metro je velmi přehledné, takže se nemusíte bát, že byste se v cizím městě ztratili.

Dominanta města

Dominantou města je světoznámá katedrála Duomo di Milano. Největší gotická stavba Itálie byla postavena z bílého mramoru, takže vypadá krásně při denním světle i v noci při umělém osvětlení.  Uvnitř katedrály narazíte na mnoho krásných soch, maleb nebo třeba na sluneční hodiny. Když vyjedete výtahem nebo vyjdete 257 schodů na střechu katedrály, budete si připadat jako v oblacích. Navíc při procházení se po střeše si pořídíte skvostné fotky soch i gotických věžiček a samozřejmě vás samotných.

Další památky

Náměstí Piazza del Duomo, kde se katedrála Duomo di Milano nachází, je nerušnějším místem ve městě.  Potkáte tady davy turistů, kteří směřují do nákupní Galerie Viktora Emanuela II. Právě tady se nachází módní domy světových značek jako je Louis Vuitton, Gucci, Versace a další. Lidé si sem však kromě nakupování chodí plnit svá přání a to pod kopuli, kde na je na podlaze vyobrazen býk. Pokud se pětkrát otočíte na patě přímo ve slabinách pravé nohy vyobrazeného býka, přání se splní. Blízko galerie i opera La Scala s pomníkem Leonarda da Vinciho. Zajímavá je i návštěva hřbitova Cimitero Monumentale. Hřbitov je tajemný a z pomníků vyzdobenými sochami budete mít velmi smíšené pocity. Zrelaxovat nakonec můžete v parku Parco Sempione.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *