Listopadová dovolená v teple: Tato místa vás dostanou

Sardinie

Čekání na zimu není pro většinu z nás zrovna příjemným obdobím. Podzimní plískanice člověka docela nudí a ponurá atmosféra slunných dní už je dávno pryč. Proto se vyplatí prchnout někam do zahraničí, kde je ještě poměrně teplo, prohřát si kosti a odpočinout si od shonu a stresu. Až takový problém to při dnešních možnostech není. Alternativ je poměrně hodně. Pokud aktuálně chcete vycestovat někam za teplem, nepřestávejte číst, dáme vám několik tipů na pozoruhodné destinace.

Tyrkysové moře na Sardinii

Druhý největší ostrov ve Středozemním moři ležící jižně od Korsiky má stoprocentně co nabídnout. Tato autonomní oblast Itálie je charakteristická poměrně členitým pobřežím. Najít se tady dají velmi strmá skaliska, ale také nádherné pláže a odkloněné zátoky s malými ostrůvky. Mírné podnebí je pro Sardinii typické, a dokonce i v nechladnějším měsíci lednu se tu teploty pohybují okolo příjemných 15 °C. Na to, abyste ochutnali třeba rybí či skopové speciality, vám takovéto počasí bohatě stačí. Stejně tak je Sardinie typická více než 4000 let starou tradicí výroby sýrů. Podívat byste se měli i na kamenné nuraghy, památky z doby prehistorické.

Sardinie

Sluncem zalité Tenerife

Opravdu slunečnou dovolenou mimo sezonu slibuje Tenerife. Právě tady se nachází nejvyšší bod Španělska Pico del Teide. Na tuto třetí nejvyšší sopku světa se klidně můžete podívat. Průměrné teploty se na Tenerife během zimy pohybují okolo 22 až 24 °C, přičemž teplota vody v moři padá pouze k 19 °C. Pokud vyrazíte a Tenerife i s rodinou, nevynechejte Monkey Park. Ten je plný různých opic, jež se vám jistě zalíbí. Výborné jsou i lodní výlety z Los Gigantes.

Pico del Teide

Spousta atrakcí na Gran Canarii

Mezi ostrovy Tenerife a Fuerteventura se nachází Gran Canaria. Tady se teploty v zimních měsících pohybují také vysoko, v lednu klidně i okolo 24 °C. Kam vyrazit právě na tomto ostrově? Třeba do přírodní rezervace Maspalomas. Přímo ve středu Gran Canarie leží nejvyšší hora ostrova Pico de las Nieves. Výška této hory činí 1 949 metrů. Nádherný je také jeskynní komplex Cuatro Puertas.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.