Semmering

Lyžování v Rakousku: Semmering

Hledáte zimní středisko, které je z České republiky maximálně dostupné a nabízí skvělé podmínky pro provozování všech zimních sportů? Pak je výbornou volbou Semmering. Právě sem se z Brna dostanete po zdolání pouhých 222 kilometrů. O faktu, že to v Semmeringu myslí se zimními sporty opravdu vážně, se můžeme přesvědčit na každém kroku. Ostatně každým rokem se zde konají na FIS homologovaných sjezdovkách závody světového poháru. To své si zde najdou všechny skupiny lyžařů, snowboardisté a v neposlední řadě i běžkaři.

Skvělé sněhové podmínky

Ač nám v posledních letech sněhové podmínky příliš nepřály, lyžování Rakousko nabídne bezesporu vynikající. Semmering tento fakt jen utvrzuje. Momentálně se tedy nachází celkem 17 zbrusu nových sněhových děl vyznačujících se plně automatickým provozem. Když se ke všemu ještě přidají starší děla, pak dospějeme k závěru, že v tomto středisku dokážou zasněžit sjezdovky doslova expresním tempem. Garance sněhu je tady stoprocentní až někdy do dubna. Vyrazit navíc můžete klidně i jen na otočku.

Užívejte zimních radovánek

Vyrazit na lyže budete moci v Semmeringu klidně i ve večerních hodinách, a to díky celkem 6 kompletně osvětleným sjezdovkám. Lyžovat tedy budete moci, až se setmí, na nějakých 13 kilometrech precizně připravených pist. Osvětlená je mimo jiné také zdejší tradiční sáňkařská dráha. Její délka činí celkem 3,5 km. Hlavně večer, když se přidají tradiční světelné efekty, vypadá opravdu skvostně.

Jen tak se projít…

Máte rádi zimu, ale neholdujete příliš lyžování ani jiným aktivitám? Nevadí, klidně se můžete vydat na 30 m vysokou vyhlídkovou věž nacházející se na Hirschenkogelu. Odměnou vám budou panoramatické výhledy do okolí. Celou oblast Semmering-Rax-Schneeberg budete mít jako na dlani. Navštívit můžete i mnohé pohostinné horské boudy.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *