Milujete Mumínky? Už brzy se za nimi můžete jet podívat do Polska

Kdo by tuhle půvabnou pohádku o roztomilých bílých zvířátkách neznal. Pokud i vy patříte k jejím fanouškům, máme pro vás dobrou zprávu – během jednoho či dvou let vznikne první polská vesnice Mumínků. Víme, na co se můžete těšit i kdy ji bude možné navštívit

Na světě již existují dvě taková nevšední místa, v nichž Mumínci ožívají – najdete je ve Finsku a (nepřekvapivě) Japonsku. Vesnice Mumínků, která se rodí v Dolním Slezsku Borowice, bude tedy pouze třetím takovým zařízením na světě. A určitě přiláká fanoušky oblíbených hrdinů z románů Tove Janssona.

Kam se za vesničkou mumínků vydat?

Ponese název Moomin a již brzy se na ni můžete těšit v úžasném komplexu Kalevala v Borowicích, nedaleko Jelení Hory. Ano, mluvíme o polské straně Krkonoš, takže do Čech to bude coby kamenem dohodil. Moomin vznikne pod patronací finského velvyslanectví, které nezapírá, že místo vybralo kvůli inspiraci zasněženým Laponskem. Moomin bude samozřejmě oslavovat i finskou kulturu. Kalevala vám tedy nabídne ubytování ve laplandském stanu, ochutnávku tradičních finských jídel a samozřejmě i lákavou možnost vyzkoušet finskou saunu.

Prozatím tu najde jen malý model jednoho mumínkovského domku, ale už za 2 roky se k místním atrakcím připojí plnohodnotná vesnice Moomin.

 bude třetím takovým parkem na světě

A je toho ještě víc. Některé budovy ve vesnici nabídnou svým hostům i příjemné ubytování. Jde o jedinečnou šanci pro všechny fanoušky příběhů o dobrodružstvích rodiny Mumínků i dalších pohádkových postav, vytvořených finským spisovatelem Tove Janssonem. Vydejte se do dětství a nechte svoje vzpomínky udeřit naplno!

Kam za Mumínky ve světě

Nejbližší podobný park je legendární Modrý dům ve Finsku ve městě Naantali. Za tím dalším musíte vyrazit do japonské Saitamy. Že vás tak daleké cesty nelákají? Ani nás ne. Už se tedy nemůžeme dočkat, jak bude vypadat Mumínkov v polských Borowicích.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.