Milujete zkoumání mořského dna? Pak se naučte potápět jako profík!

Potápění Egypt

Těšíte se každý rok na léto, kdy si sbalíte kufry a vyrazíte do exotické destinace? Vedou vaše první kroky z hotelu rovnou do oceánu, kde zkoumáte nejrůznější živočichy i rostliny? V tom případě si rozhodně nenechte ujít potápěčský kurz. Co vše se naučíte a jak probíhá?

Základní kurz potápění – OWD

Pokud jste se doposud dostali pouze pár metrů pod vodní hladinu, rozhodně začněte s potápěčským kurzem pro začátečníky.

Ten vám umožní potápění až do hloubky 18 metrů a je rozdělený na tři části:

  • Teorie – ta většinou začíná v pondělí odpoledne. Jste-li časově zaneprázdnění, můžete si domluvit jiný čas. Během ní si osvojíte všechny důležité znalosti, které se vám při potápění budou hodit.
  • Ponory v bazénu – poté si vyzkoušíte ponory v bezpečném prostředí bazénu. Po úspěšném prokázání svých schopností přichází čas na poslední fázi.
  • Ponory ve volné vodě – poté se přesunete do jezer a lomů, kde si vyzkoušíte ostré ponory. Tuto část kurzu lze absolvovat i v Chorvatsku, případně v Egyptě.
  • Ve finále získáte osvědčení IANTD Open Water Diver. Jedná se o celosvětově uznávané osvědčení sportovního potápěče.

Mrkněte se na více informací

Máte zájem jít ještě dále? Pak je pro vás vhodnou volbou pokročilý kurz, kde se naučíte potápět až do hloubky 30 metrů. Osvojíte si noční ponory i schopnost prozkoumávat vraky. Nebo dáte přednost kurzu pro potápěčské záchranáře? Či chcete být asistent a průvodce začínajících potápěčů?

Všechny varianty (i další) vám nabízí třeba potápěčský kurz Praha. Po rozkliknutí vloženého odkazu se dostanete na webové stránky známých odborníků ze společnosti Seawolf. Ti se od roku 1997 postarali již o více než 3 200 certifikovaných potápěčů.

Prohlédněte si dostupné informace a ihned získáte potřebnou inspiraci.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.