Mnohými nenáviděná, přesto hojně navštěvovaná – Stezka korunami stromů v Krkonoších patřila v loňském roce mezi nejnavštěvovanější místa severních a východních Čech

turista

Stezka korunami stromů v Krkonoších je vhodná pro všechny, kteří se zajímají o českou přírodu a chtějí si ji užít trochu jinak. Nabídne také aktivní odpočinek a dobrodružství a zvídavým návštěvníkům předestře nové a zajímavé informace.

A má i další výhody. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku. A myšleno je tu i na nejmenší návštěvníky. Pro děti je také v areálu Stezky vybudováno interaktivní hřiště Emilův lesní svět. Tady najdou především skluzavky, houpačky, pískoviště a prolézačky všeho druhu či navštívit kozí ohrádku. Velmi přátelské kozy a ovce si mohou děti i pohladit, případně se účastnit jejich krmení.

Vyhledávaný cíl turistů

Ale nechme teď pro chvíli mluvit čísla. Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. A opravdu nemluvíme jen do větru. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism.

A co na ní návštěvníci oceňují nejvíce? Především to, že tato stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě. Návštěvníci také během svého výstupu velmi pohodlně vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů. V roce 2018 pak tato unikátní stavba získala cenu Stavba roku Královéhradeckého kraje.

Foto: ČTK

Proč navštívit Stezku korunami stromů v Krkonoších

Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. A to je něco, co jen tak někde neuvidíte. Nechte se vám opět šlapat dolů? Pak byste měli vědět, že cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v toboganu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Jde o další atrakci, kvůli níž se sem lidé vydávají i opravdu z daleka.

Není bez zajímavosti, že původně byl tento tobogan určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci včetně seniorů. Správa atrakce tvrdí, že zatím nejstaršímu jezdci na toboganu bylo úctyhodných 85 let. A jde opravdu o parádní jízdu. Za pěkného počasí lze dosáhnout v toboganu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí pak bohužel toboganem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou například napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h. A to už rozhodně není bezpečné.

Jaký je váš názor na Stezku korunami stromů v Krkonoších? Byli jste se na ní už podívat nebo podle vašeho názoru jen hyzdí krajinu, takže jakoukoliv návštěvu zarytě ignorujete?

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Slavnostní otevření nového dětského hřiště Emilův lesní svět u Stezky korunami stromů Krkonoše | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.