Štýsko

Murtal: Skvělé svahy, sídlo šlechty a nejlepší pivo!

Ve štýrském údolí Murtal je ta nejčistší příroda, kterou v Rakousku najdete.  Zároveň je to skvělé místo pro lyžaře i pivaře. Ve městě Murau totiž nejen sídlem šlechtického rodu Schwarzenbergů, je to také sídlo místního pivovaru Murauer.

Zimní středisko se vším všudy

V údolí Murtal  najdete zimní středisko Kreischberg, které má hned několik pater. Spodní část Kreischbergu je dějištěm mistrovství světa ve snowboardingu a jsou zde jen černé prudké sjezdovky. V horních patrech pak můžete vyzkoušet až 18 sjezdovek všech obtížností. Celkově mají sjezdovky 42 kilometrů. Některé sjezdovky se však ještě rozdvojují nebo různě proplétají, takže ve výsledku je sjezdovek ještě víc než by se mohlo na první pohled zdát. Pro rodiny s dětmi je zde ideální zázemí širokých modrých sjezdovek, které se nachází ve středu areálu spolu s magickým kobercem, lyžařským kinem, funparkem, dinoparkem a dalšími zábavními prvky.

Nejčistší vzduch v celém Rakousku

Centrem regionu je již zmíněné městečko Murau. Toto městečko je považováno za místo, kde je nečistší vzduch v celém Rakousku. I proto tady vzniklo sanatorium pro léčbu dýchacích cest. Zdejší čistotu vzduchu potvrzuje také výskyt borovice limby, která je velmi náchylná. Její vonné dřevo se používá v typicky rakouských interiérech.  Z mladých šišek se zase dělá likér zvaný ,, Zirbenschnaps‘‘ a chutná po jehličí. Likér je sice typický pro celé Alpy, ale jen v údolí Murtal je těchto borovic nejvíc.

Pivovar Murauer

Kromě čistého vzduchu a lyžování má město Murau ještě dvě zajímavé věci.  Murau je sídlem šlechtického rodu Schwarzenbergů, kteří bydlí na místním zámku už 400 let. V létě bývají dokonce komentované prohlídky. Dalším lákadlem je pivovar Murauer. Takže pokud už si nebudete chtít užívat zimní radovánky na svahu, můžete navštívit pivovar, vnímat tady pivo všemi smysly a dozvědět se něco o jeho výrobě. Jestliže vás proces výroby nezajímá, můžete si pivo jen vychutnávat v Bier Apotheke, tedy pivní lékárně, kde se taky dobře najíte a seženete i pivní dárky.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *