Zimní dovolená u moře. Kam se podívat?

Kanárské ostrovy

Léto u moře tráví významná většina lidí. Co ale říkáte na zimní dovolenou u moře? Stále více lidí volí i tuto variantu. Vyměňte zimní chlad za teplo a slunce. Navíc v tomto období bývají teplé destinace o něco levnější, stejně je tomu tak i v případě letenek. Pojďme se tedy podívat na lokality, které vás určitě nezklamou!

Lákavé Rudé moře

Nejdříve se podíváme na oblast okolo Rudého moře. Jde o relativně snadno dostupné destinace, navíc teplo je zde téměř zaručeno i přes zimu. Nejvíce jsou známá letoviska jako egyptská Hurghada nebo Šarm el-Šejk. Navíc jde o levnější místa, proto se může stát, že pokud natrefíte na dobrou nabídku, můžete vydat na dovolenou i za méně než 10 tisíc korun za týden. Zajímavá jsou ale i jiná místa. Například Izrael. Do Ejlatu létají levné low-costové lety přímo z Prahy. Cesta je tedy levná. Pobyt je však o něco dražší. Lidé se také často vydávají do jordánského letoviska Akaba. Je to dobré místo pro milovníky potápění. V celé této oblasti na vás čekají zimní teploty okolo 17 °C a srážky do 5 mm.

Kanáry

Další variantou mohu být známé Kanárské ostrovy. Jde již o jakousi jistotu v rámci zimního cestování. Cesta trvá zhruba 4,5 hodiny, což také není mnoho. Od Kanárských ostrovů však nemůžete čekat úplně vyhřátou vodu. Je zde chladný proud moře, a tak se teplota moře pohybuje okolo 20 °C. Tento proud je však také důvod stálého podnebí, a to i v zimě. Navíc ceny tu nejsou nikterak vyšší nežli v České republice. Cenová hladina se pohybuje na relativně podobné úrovni.

Cenově náročnější Kuvajt

Pokud máte více prostředků, které byste rádi investovali právě do dovolené, určitě je pro vás Kuvajt správnou volbou. Vedle typických arabských destinací, jako jsou Dubaj a Omán, se i Kuvajt usazuje v cestovních kancelářích. Tento stát je na arabské poměry vízově liberální, navíc vás tu čeká moderní architektura a kvalitní resorty. Průměrná teplota se tu v zimě pohybuje okolo 22 °C, nevýhodou pro někoho může být právě vysoká cenová hladina nebo konzervativní islámská kultura.