Schilthorn

Schilthorn – Piz Gloria: Užívejte si zimní radovánky jako James Bond

Rádi byste si dopřáli luxusní zemní dovolenou a chtěli byste navštívit nějaké středisko, kde se setkáte s minimem krajanů? Pak se vyplatí popřemýšlet třeba o Švýcarsku. Konkrétně se můžete vydat na Schilthorn – Piz Gloria. Cesta autem do této oblasti trvá okolo 9 až 10 hodin. Když se obrníte trpělivostí, dostanete se do zcela specifického střediska, jež je mimo jiné spojené i s osobou Jamese Bonda. Pohledy na vrcholy, jako jsou Jungfrau, Eiger a Mönch a další, vám učarují. Jak je to tedy s agentem 007 a která lákadla vás v Schilthornu čekají? Nepřestávejte číst, vše vám prozradíme.

Bond pomohl s výstavbou lanovky

Fyzicky nikoliv, nicméně produkce samotného filmu dokázala dát na výstavbu lanovky vedoucí na Schilthorn 125 000 USD, což vedlo v roce 1967 k jejímu dokončení. Pokud se na bondovku Ve službách jejího Veličenstva podíváte, zjistíte, že záběry z těchto míst jsou patrné. Krásná je hlavně otáčivá restaurace Panorama Piz Gloria. Vychutnat si mimo skvělých pokrmů můžete i okolní výhledy. Nabudete se při tom muset zvednout.

Adrenalinové sjezdy

Pokud na lyžích potřebujete extra porci adrenalinu, máte ji mít třeba na brutálním sešupu nazvaném Direttissima. Jedná se o sjezdovku mající sklon zhruba okolo 88 %. Sjezd začnete u stanice Bing a dostanete se k Engetalu. Zajímavou volbou je i neoficiální sjezdový lyžařský závod nazvaný příznačně Inferno Downhill. Okolo 20. ledna se tady sjíždějí nadšenci, z nichž někteří umí zvládnout sjezd o délce 16 km za pouhých 15 minut.

Sáňkařský ráj v Mürrenu

Určitě se vyplatí také zakoupení skipasu Toboggan day ticket Mürren – Schilthorn. Jde o verzi pojímající i sáňkařský svět. Z Mürrenu se na sáňkách vydáte do Allmendhubelu Schiltgrat. Výborná je i trasa Apollo směřující do Schiltalpu a údolí.

Výhodný skipas TOP4 SKIPASS

Výbornou volbou při návštěvě tohoto střediska je nákup skipasu TOP4 SKIPASS, s nímž se můžete pohodlně dostat do středisek Jungfrau Ski Region, Adelboden-Lenk, Gstaad a Meiringen-Hasliberg. Jeho cena činí nyní 666,- CHF.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *