Podmořský svět

Na cestu bude vyslána družice pro sběr mořských dat

Akvakultura je pro nás velmi důležitá a její poznání může vést k zefektivnění zemědělství a hospodaření všeobecně. Společnost Umitron spolupracuje s Tokijským technologickým institutem a jejich projekt družice pro zkoumání podmořského světa byl vybrán Japonskou agenturou pro výzkum vesmíru vybrán jako nejvhodnější. Družice bude shromažďovat data přímo z oceánu pro zjištění stavu samotné akvakultury.

Vysokofrekvenční sledování pod vodou

Náplní projektu je vypuštění malé družice v roce 2022. Ta bude postupně shromažďovat data z oceánů pro samotnou akvakulturu. Monitorován bude plankton a také koncentrace živin. A cíle tohoto výzkumu?Především podpora vodohospodářského průmyslu, chovu ryb, mořských plodů a pěstování řas.

Akvakultura jako důležitá součást globálního průmyslu pěstování potravin

Současný stav oceánů se neustále mění, což představuje pro farmáře vcelku velký problém. Třeba takové ryby mohou uhynout v důsledku přemnožení řas. Nedostatek živin také často vede ke konci růstu plodů moře a chaluh. Ke stabilizaci situace je potřebné velké množství relevantních informací. Družice v tomto ohledu dokáže výrazně pomoct. Výskyt planktonu i mořských řas může být dokonale monitorován.

Krátká vizitka společnosti Umitron

Umitron je technologickou společností sídlící v Japonsku a Singapuru. Hlavní cíl této firmy představuje řešení celosvětových problémů s potravinami. Učinit tak chce prostřednictvím dodávek špičkových technologií pro oblast akvakultury.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *