Lyžování ve Francii

Na co láká lyžaře region Davos?

Švýcarský region Davos Klosters, známý díky svým lyžařským střediskům i letos láká všechny nadšené turisty a lyžaře. Z Prahy je to nějakých šest hodin jízdy autem. Právě české turisty se sem snaží místní přilákat, avšak mnoho českých lyžařů pořád tento region opomíjí. Na vině bývá o něco dražší služby než jinde v okolí. Proto se také hoteliéři a provozovatelé sjezdovek snaží zaujmout české turisty jinými způsoby. Pojďme se podívat, na co všechno se můžete v tomto regionu Švýcarské konfederace těšit.

Sněžné farmaření

Tento region je také známý tím, že je zde velmi brzo sníh. Jak je to možné? Může za to koncept nakládání se sněhem. Toto takzvané sněžné farmaření spočívá v tom, že na konci sezony se zde vytvoří obrovská hromada sněhu. Ta se přikryje a do podzimu vydrží asi 80 nebo 70 % z původní hromad. Na podzim se hromada využije na dřívější start sezony.

První dojem

Největším lákadlem jsou v místní oblasti tratě pro běžkaře. Nezáleží na tom, zda jste profesionál či amatér. Již od 27. října je zde otevřená první čtyřkilometrová trať. Pokud se vám to zdá dost brzo, máte pravdu. Davos je totiž oblast známá díky svému takzvanému „sněžnému farmaření“. Co to znamená. Díky konceptu nakládání se sněhem zde mohou lyžaři užívat sníh o několik týdnů dříve než jinde. Není to však jen běh na lyžích, který do Davosu láká. Dále areál nabízí šest lyžařských středisek. Například ten s názvem Parsenn je vhodný pro lyžaře, kteří nemají rádi nudu a mění často style sjezdovek. Jokobshorn je zase nejlepší pro snowboardisty a fanoušky free-skiingu. Jedete-li s dětmi, vyrazte na Madrisy a Rinerhorn.

Vedle lyžování, pochutiny

Nejlepší na areálu je to, že díky své nadmořské výšce se nemusíte bát o nedostatek sněhu. Ten je zde od listopadu až do dubna. Pokud však nejsou sjezdovky a běžkařské tratě to jediné co hledáte, máme pro vás další lákadla. Například region Davos Klosters nabízí asi sedm špičkových restaurací, které jsou zařazeny do prestižního průvodce Gault & Millau. Mezi nejlépe hodnocené patří například Glow by Armin Amrein. Další velmi dobře si stojící restaurace v rámci tohoto průvodce jsou Gourmet Stübli, Restaurant Pösli nebo Restaurant Leonto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *