Adventní trhy v Kolíně nad Rýnem

Kouzelné adventní trhy v Kolíně nad Rýnem

Milujete čas adventu a vše, co je s ním spojené? Pak se zcela jistě chystáte také na některé tradiční trhy. Je-li vám vaše nejbližší město malé a stejně tak i třeba trhy v některých našich krajských městech včetně Prahy, vyrazte do zahraničí. Není nic jednoduššího. Výbornou volbou jsou například adventní trhy v Kolíně nad Rýnem. Kolik lidí se letos očekává, co všechno by vás mělo čekat a kdy na adventní trhy do tohoto milionového německého velkoměsta vyrazit? Nepřestávejte číst, všechno vám prozradíme.

Až 4 miliony návštěvníků

Letošní rok by měl být z hlediska počtu příchozích lidí docela plodný. Očekává se až na 4 miliony návštěvníků. Ostatně i tato skutečnost činí z adventních trhů v Kolíně nad Rýnem ty největší v Německu. Svojí velikostí a především unikátní atmosférou dokážou strčit do kapsy i ty, které se konají v Berlíně a jiných německých velkoměstech. Jen pro orientaci, třeba na náměstí Domplatz, jež patří mezi nejznámější, bude postaveno celkem 150 pavilonů ve tvaru půlkruhu.

Adventní trhy v Kolíně nad Rýnem

Jaké trhy uvidíte?

Mimo již zmiňovaného náměstí se můžete podívat také mezi náměstí Alter Markt a Heumarkt. Tady leží známý Domov skřítků označovaný jako Heimat der Heinzel. Právě tady dokonale pocítíte historii těchto slavných trhů sahající až do roku 1820. Podívat se můžete třeba i na Andělský trh v blízkosti nákupní zóny Neumarkt. Pohádkový trh je k vidění také na náměstí Rudolfplatz. Tady se tradičně inspirují pohádkami bratří Grimmů. Velmi oblíbený je i přístavní trh konající se tradičně v blízkosti Muzea čokolády. V každém případě se nezapomeňte podívat do dómu sv. Petra a Marie.

Kdy vyrazit?

Vydat se do Kolína nad Rýnem na adventní a vánoční trhy můžete již od 26. 11. 2018. Trvat budou do 31. 12. 2018. Od neděle do středy je otevírací doba stanovena od 11.00 do 21.00 hod, ve čtvrtek a pátek je otevřeno až do 22.00. V sobotu pak od 10.00 do 22.00 hod.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *