Berlín

Návštěva historického Berlína: Na tato místa nezapomeňte

Za zajímavými zážitky nemusíte jezdit daleko. Třeba hlavní město Německa Berlín je kousek a nabízí nejen historické památky, ale i novodobou architekturu.  Z Prahy trvá cesta do Berlína zhruba přes pět hodin autem, a pokud byste zvolili leteckou dopravu, tak čtyřicet minut. A co všechno v Berlíně stojí za to vidět?

Berlínská zeď a Teufelsberg

Město Berlín vzniklo ve 13. Století.  Významná část ději Berlín se však pojí s druhou světovou válkou a válkou studenou. Uprostřed Berlína vyrostla v srpnu 1961 velká zeď, která město rozdělila na dva světy, západní a východní.  Až v roce 1989 i s železnou oponou zeď padla a v některých částech Berlína stále stojí její pozůstatky a v obchodech se suvenýry si dokonce můžete úlomky zdi koupit na památku nebo si prohlédnout původní hraniční přechod Chechpoint Charlie. V době studené války obývali britští špióni uměle vytvořenou vyvýšeninu zvanou  Teufelsberg neboli Ďáblův kopec, kde měl být původně kampus vojenské školy. Pokud se chcete na Berlín podívat z tak trochu jiné perspektivy, určitě sem vyrazte.

Berlínská zeď

Reichstag

Dalším místem, které určitě stojí za to navštívit je Reichstag neboli budova Spolkového sněmu, která vznikla v roce 1894. V roce 1933 byla úmyslně zapálena a stavbě nepomohly ani nálety během druhé světové války. Potom, co došlo k rozdělení Německa, patřila budova Spolkového sněmu západní straně. V devadesátých letech prošla budova velkou rekonstrukcí a o d roku 1999 už v místě opět zasedá spolkový sněm.

Berlín

Památník holocaustu

V období válek a s ním souvisejícími historickými památkami se nabízí ještě jedna zásadní památka Berlína a to Památník holocaustu, nacházející se ve středu města. Památník věnovaný obětem holocaustu byl vytvořen z tří tisíce betonových kvádrů o různé výšce a otevřen byl až v roce 2005 po dlouhý diskuzích. Otevřen jen neustále, takže ho můžete navštívit kdykoliv, jen nezapomeňte, že se jedná pietní místo, takže je nevhodné lézt po betonových kvádrech.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *