Netradiční dovolená na Vysočině: Ubytování v korunách stromů

Foto: treehouse-sokoli.cz

Vysočina je výjimečná svou přírodou. Chcete-li se nadýchat čerstvého vzduchu a užít si zeleň, na dovolenou se vydejte právě sem. Užijete si zde krásné lesy, louky, spoustu možností sportování, ale také kulturní památky. Vysočina je krajem, který má nejvíce památek UNESCO v ČR. Tohle všechno navíc můžete doplnit o speciální ubytování.

Nedaleko Třebíče nedávno vzniklo netradiční ubytování v korunách stromů, v provozu je od listopadu 2022. Treehouse je umístěn u nedaleké vísky Sokolí uprostřed lesa. Přístupný je celoročně, takže pokud si chcete vyzkoušet glamping, není na co čekat. Co třeba zamluvit si valentýnský pobyt?

Foto: treehouse-sokoli.cz Foto: treehouse-sokoli.cz

Pobyt v přírodě v souladu s přírodou

Treehouse Vysočina nijak nenarušuje přírodu. Je vyrobený z lokálního recyklovaného dřeva, zateplený dřevovláknitými deskami a zateplenými hoblinami. Nečekejte však žádnou předpotopní chatičku, uvnitř domečku na stromě najdete plně vybavený kuchyňský kout s elektrickým vařičem. Samozřejmostí je umyvadlo, bidet a sprchový kout s teplou vodou, záchod je však suchý. Topí se akumulačním přímotopem. Pro spaní je připravená dvoulůžková postel a přistýlka, v domě na stromě se mohou ubytovat tři osoby. Jste-li větší parta, jde si pronajmout i chatičku až pro 5 osob stojící vedle domku na stromě.

Foto: treehouse-sokoli.cz Foto: treehouse-sokoli.cz

Co lze podniknout v okolí?

Treehouse Sokolí se nachází v lese, avšak do civilizace to nebudete mít daleko. Určitě stojí za to udělat si výlet do Třebíče, prohlédnout si místní historické památky i centrum města. Autem tam jste za pár minut, přičemž parkování je zajištěno přímo v blízkosti domku na stromě. Kdo si chce užít sportovních aktivit, ten bude nadšený z cyklostezky Jihlava – Třebíč – Raabs (ano, dojet se po ní dá až do Rakouska).

V zimě je pobyt levnější, tak neváhejte. Více informací o ubytování naleznete pod odkazem www.treehouse-sokoli.cz.

Náhledové foto: treehouse-sokoli.cz

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.