Koronavirus Itálie

Otevřená Itálie: Od 3. června se ruší veškerá koronavirová opatření

Itálie se bohužel stala smutným pomníkem koronaviru v Evropě. Tím zřejmě největším. Jasně to dokladují jednak čísla nakažených a zesnulých a jednak také restrikce přijaté kvůli šíření koronaviru. Budou trvat zhruba nekonečné tři měsíce. 3. června se totiž uvolní prakticky všechno a jihoevropský stát se vrátí k normálnímu životu. Pro jeho obyvatele konečně. Pro turisty ostatně také, nicméně přeplněné pláže zřejmě čekat nelze…přesto sem lidé ze schengenského prostoru budou moci přijet, a to bez povinné karantény.

Obří milník

Bezesporu, začátek karantény přišel už zhruba v polovině měsíce března. Zastavil se kompletně život a Italové prostě zůstali doma. Nyní se už konečně dostanou i do jiného regionu a zkrátka ven. Jak obchody, tak i restaurace a služby se otevřou již 18. května. Toto datum je stanoveno jako startovní čára pro volný pohyb v regionech.

Bezpečnostní opatření nutností

Počítat je třeba také s tím, že se budou stále muset dodržovat přísná bezpečnostní opatření. Roušky, rukavice, odstup atd. I tak se ale jistě lidem v Itálii uleví. Otázkou zůstává, nakolik bude tato země v létě vábit turisty.

Smutná italská čísla

Itálie se stala historicky první zemí, která přistoupila k zavedení celostátních restriktivních opatření v Evropě. Právě v Itálii zemřelo od vypuknutí epidemie více než 31 600 lidí. Tím pádem se tento stát řadí na třetí místo na světě. Zajímavá jsou i další čísla. Virem SARs-CoV-2 bylo nakaženo celkem 224 000 osob. Z toho se celkem více než polovina, konkrétně 120 205 lidí vyléčilo. A počet testů? Zdravotníci jich provedli neuvěřitelných 1,86 milionu.

 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *