Park Keukenhof alias zahrada Evropy. Objevte miliony květů, jde o opravdu unikátní podívanou, přístupnou však jen v šibeničním čase

Roku 1949 se poprvé pod korunami starých stromů parku Keukenhof objevily první výsadby tulipánů, narcisů, hyacintů i dalších cibulovitých rostlin. Zakladatelem této myšlenky byl starosta města Lisse, který přesvědčoval místních farmáře pěstujících tulipány, aby věnovali malou část své produkce na výsadbu do parku.

Jeho myšlenka měla jasný záměr – vytvořit místo, které poslouží na společnou propagaci těchto rostlin a přitáhne turisty na návštěvu parku.

Z nápadu se stala realita

Dnes patří park Keukenhof k nejnavštěvovanějším místům Holandska. Od jeho založení ho navštívilo již více než 45 milionů návštěvníků. Park je pro veřejnost otevřen pouze relativně krátký čas – od poslední třetiny března přibližně do poloviny května.

Foto: Pixabay

Davy turistů, které sem přicházejí se v parku rozptýlí, neboť na ploše 32 hektarů se nachází asi 15 km zahradních chodníků. Začátek návštěvy se vyplatí naplánovat hned na ranní hodiny, protože tehdy je v parku nejkrásnější.

Do parku Keukenhof vyrazte co nejdříve ráno

Není ještě přeplněný zástupy lidí a z korun stromů se vlhkým a voňavým vzduchem nese zpěv ptáků. Jde o zážitek pro každého. Procházka parkem Keukenhof se stává něčím výjimečným nezřídka i pro lidi, kterým jinak bývá svět zahrad a rostlin poměrně lhostejný.

Stromy poskytují květinovou výsadbu celkem mimořádnou kulisu. Nachází se jich zde více než 2 500 kusů, spolu zde roste 87 různých druhů a odrůd. Pod korunami stromů pak můžete obdivovat působivé barevné obrazce vysázené z různých cibulovitých rostlin všech myslitelných barev. Jde tedy o zážitek, který byste si neměli nechat v žádném případě ujít.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.radynacestu.cz/magazin/keukenhof/, https://hoska-tour.cz/magazin/park-keukenhof-zahrada-holandsko/, https://www.holandsko.cz/keukenhof.html

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.