Pentagon prohlubuje výzkum vzdušných jevů. Nadšenci mluví o hledání UFO, hlavy USA však tak daleko do vesmíru nehledí

Pentagon: Dosud se touto problematikou zabývalo americké námořnictvo, protože většina zdokumentovaných setkání se týkala jejich letadel, ale nyní se k nim přidají noví spolupracovníci. Pokud si ovšem myslíte, že byl celý projekt založen jen proto aby dokázal v „pozemském“ vzdušném prostoru odhalil mimozemšťany, pak budete nejspíš trochu zklamaní.

Hlavní úkol nové skupiny Pentagonu

Primárním účelem sestavení takového týmu, je odhalovat, analyzovat a tvořit seznam neidentifikovaných jevů, které by mohly představovat potencionální ohrožení národní bezpečnosti Spojených států.

Členové kongresu a úředníci Pentagonu již delší dobu veřejně vyjadřují své obavy ohledně těchto nejasných předmětů, které přeletěly nad americkými vojenskými základnami, proto se také rozhodli zveřejnit tři krátká videa zobrazující americká letadla při setkání s těmito jevy.

Foto: Pixabay

Prověřování jakéhokoli narušení

Pracovní skupina a armáda sama o sobě bude brát jakékoli narušení vzdušného prostoru vážně a vše bude důkladně prověřovat, a to včetně neidentifikovaných vzdušných jevů, tedy předmětů, které pozorovatel nedokáže ihned určit. V tom byly aktivity Pentagonu na konci června podpořeny i Senátem USA, díky tomu dostala pracovní skupina oficiální status a bude na ni lépe dohlíženo.

Strach z UFO nebo útoků jiných států?

Ačkoli to může znít tajemně a zajímavě, ve skutečnosti se americká armáda neobává ani tak mimozemšťanů, jako spíše „neidentifikovaných“ strojů, za jejichž výrobou mohou stát jiné technologické mocnosti – například Rusko nebo Čína.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-pentagon-zridil-zvlastni-urad-pro-ufo-40379214, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/usa-zverejnily-zpravu-o-ufo-vlada-dokazala-vysvetlit-1-ze-144-setkani-168427, https://www.denik.cz/ze_sveta/americane-ufo-vysetrovani-20210609.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.