Pěstitelský recept z Brazílie: 2 suroviny, které zajistí pokojovým orchidejím krásnější a trvalejší kvetení: banán a káva

Orchidej

Pěstitelský recept z Brazílie: 2 suroviny, které zajistí pokojovým orchidejím krásnější a trvalejší kvetení: banán a káva. Orchideje jsou často považovány za jedny z nejelegantnějších a nejpůvabnějších květin na světě. Tyto křehké a exotické rostliny si již po staletí podmaňují srdce zahradníků a milovníků květin. Díky svým krásným květům a oslnivé škále barev mají moc proměnit jakýkoli prostor v říši krásy a klidu. Ale věděli jste, že za lžičku kávy se vám orchidej může odměnit bohatstvím nádherných květů?

Umění péče o orchideje

Péče o orchideje může být obohacující, ale často náročná. Tyto jedinečné rostliny vyžadují specifickou pozornost věnovanou detailům, aby se jim dařilo a vzkvétaly. Přestože nadšenci do orchidejí vyvinuli celou řadu technik, jak zajistit, aby jejich orchideje byly zdravé a živé, jedna obzvláště zajímavá a účinná metoda původem z Brazílie zahrnuje použití hnojiva na bázi kávy.

Hnojivo na bázi kávy

Banánové slupky a kávový nálev: Začněte tím, že nasbíráte slupky ze zralých banánů. Nakrájejte je na malé kousky a vložte je do litrové sklenice. Sklenici naplňte vodou, přidejte lžičku mleté kávy a banánové slupky přikryjte. Uzavřete a nechte louhovat asi 12 hodin.

Foto: Pixabay

Pro hnojení orchidejí tímto nálevem na bázi kávy použijte přibližně 6 polévkových lžic na každou orchidej. Hnojivo můžete aplikovat maximálně jednou za tři týdny, aby kořeny orchidejí mohly postupně a opravdu maximálně vstřebávat živiny.

Proč hnojivo na bázi kávy funguje

Použití hnojiva na bázi kávy pro orchideje není jen zahradnickým hackem, ale má vědecké opodstatnění. Káva je přirozeným zdrojem dusíku, který je nezbytnou živinou pro růst rostlin. Obsahuje také další prospěšné prvky, jako je draslík a fosfor, které jsou nezbytné pro zdravý vývoj kořenů a tvorbu květů.

Mírná kyselost kávy navíc podporuje správnou hladinu pH v pěstebním médiu orchidejí. Orchidejím se daří v mírně kyselém prostředí a kávový nálev pomáhá tuto rovnováhu udržovat. Banánové slupky pak přidávají do směsi draslík, který dále podporuje celkové zdraví a kvetení orchidejí. Orchideje pokvetou lépe a jejich krása vydrží déle.

 

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/hnojivo-z-kavy-slupek-od-bananu-a-skorapek-20210331.html, https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/hnojivo-na-orchideje-z-bananove-slupky-20200707.html, https://zahrada.firenews.video/zahrada/hnojivo-pro-orchidej-diky-ktere-bude-kvest-po-cely-rok/, https://damskydenik.cz/domacnost/vyzivne-hnojivo-pro-orchideje-z-bananu-cibule-a-kavy/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.