Pivo na Mallorce: Dejte si španělské, relativně nic nezkazíte

Estrella

Milujete zlatavý pěnivý mok a nedokážete si bez něj představit ani dovolenou? Samozřejmě. Proč ne? Vždyť pohodový pobyt někde v tuzemsku i v zahraničí by měl vést k maximálnímu odpočinku. Ten je pochopitelně spojený také s konzumací různých nápojů včetně těch alkoholických. Chystáte-li se na Mallorku, vyplatí se zjistit si několik informací týkajících se piva dopředu. My vám ty základní prozradíme v následujících řádcích.

Chuť je opravdu odlišná

Budete-li čekat nějakou podobnou chuť piva jako u nás, zřejmě narazíte. S nějakou horentní hořkostí v žádném případě nepočítejte. Pivo je lehké, poměrně svěží a většina je typická také relativně světlejší barvou. Milovníci svrchně kvašených speciálů a skutečně hořkých piv si tady na své zřejmě nepřijdou. Pro osvěžení na pláži ale takovéto pivo v každém případě postačí, žízeň uhasí a chuťové pohárky do jisté míry uspokojí.

Britská piva

Objednávejte jako profík

Vybírat si budete moci z různých značek. Asi nejznámější je Estrella. Dát si můžete třeba i Mahou nebo San Miquel. V baru si místí tradičně dávají caňu, což je 0,2 litru. Jinak se prodává tubo o objemu 0,3 litru. Velké pivo je označováno jako tanngue nebo jarra. Španělé také slyší na termín grande cerveza. Pro lahvové pivo je určen výraz quinto, popřípadě botellín. Jestliže hledíte podobné pivo jako u nás, poohlédněte se po podniku označením jako cervecería.

San Miquel

Na lahváče do supermarketu

Jasně, našinec mnohdy neuspokojen cizími chmelovými produkty hledá alternativu. Najde ji v jakémkoli supermarketu. Tradiční europiva v čele s Heinekenem a Veltinsem tam určitě najde. Po těch ale zřejmě netouží. V Lidlu měli zrovna při naší návštěvě akce na britská piva. Jinak třetinka Plzně v supermarketu na Mallorce vyšla na 0,98 eur. V místním supermarketu se dalo sehnat i svrchně kvašené. Chuťově ale opravdu nic moc. Přesto je třeba říct, že Mallorka není pro milovníky piva zapovězeným koutem světa.

Heineken

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.